Geri Dön

Son dakika - Barcelona, Real Madrid ve Juventus'tan Avrupa Süper Ligi açıklaması!

UEFA'nın Avrupa Süper Ligi kurucu kulüpleri hakkında aldığı disiplin soruşturması ve ceza kararları, mahkeme tarafından iptal edildi. Avrupa Süper Ligi kurucu kulüpleri Barcelona, Real Madrid ve Juventus'tan ortak açıklama geldi.

Son dakika - Barcelona, Real Madrid ve Juventus'tan Avrupa Süper Ligi açıklaması!

UEFA'nın Avrupa Süper Ligi kurucu kulüpleri hakkında aldığı disiplin soruşturması ve ceza kararları, mahkeme tarafından iptal edildi.

Kararın ardından Avrupa'nın önde gelen kulüpleri Juventus, Real Madrid ve Barcelona tarafından yapılan ortak açıklamada, UEFA'nın Avrupa Süper Ligi kurucu kulüplerine karşı açtığı disiplin soruşturmasının sona erdirilmesi, cezaların ve kısıtlamaların iptalini içeren Madrid'deki mahkeme kararının memnuniyetle karşılandığı kaydedildi.

Kararın UEFA'nın Avrupa futbolu üzerindeki "tekelci" konumunu ele alacak Lüksemburg'daki Avrupa Adalet Divanı tarafından da değerlendirileceğinin belirtildiği açıklamada, futbolun karşı karşıya olduğu ciddi sorunlara karşı bütün kulüplere görev düştüğü vurgulandı.

UEFA'nın kendisini Avrupa futbolunun tek sahibi olarak gördüğü iddia edilen açıklamada, tekelci yaklaşımın futbola ve rekabete zarar verdiği aktarıldı. 

Avrupa Birliği yasalarına uygun bir projenin başarısına güvenlerinin devam ettiğini belirten üç kulüp, futbolun paydaşlarıyla Avrupa Süper Ligi projesini yapıcı ve iş birlikçi bir şekilde geliştirmeye devam edeceklerini bildirdi.

Barcelona'nın Türkiye hesabından yapılan açıklamada, "FC Barcelona, UEFA'nın açtığı disiplin soruşturmasının sona erdirilmesi ve cezaların iptali dahil olmak üzere Avrupa Süper Ligi kurucu kulüplerine karşı alınan tedbirlerin derhal yürürlükten kaldırılmasını talep eden bugünkü mahkeme kararını memnuniyetle karşılamıştır" ifadeleri yer aldı.

Son dakika - Barcelona, Real Madrid ve Juventustan Avrupa Süper Ligi açıklaması

Julian Nagelsmann: Kimseyi hafife almıyoruz
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber