Geri Dön

Burak Elmas'tan son dakika açıklaması: Rizespor'la anlaşma konusu ortadan kalkmıştır

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas, Çaykur Rizespor ile aralarında yaşanan Oğulcan Çağlayan konusuyla ilgili olarak, "Dün itibarıyla Rizespor ile sulh yoluyla anlaşma yolumuz kapanmıştır. Artık bu Galatasaray'ın en önemli hukuki davalarından bir tanesidir. Kimse Galatasaray'ı köşeye sıkıştırmaya kalkmasın. Bunun altında ezilirler. Rizespor ve Rizelilerle aramızı bozmak için bunu kan davasına çevirenlere de uyarım, buna devam etmeyin. Çok tehlikeli bir yere gider. Bunun sonunda da kaybeden Galatasaray ve Rizespor değil, sizler olacaksınız" dedi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas, kulüp televizyonunda gündemle alakalı olarak açıklamalarda bulundu. Oğulcan Çağlayan davası ve Marcao'ya verilen cezanın görünenden daha derin olduğunu, sarı-kırmızılı kulübe diz çöktürme çabası içerisine girildiğini aktaran Başkan Burak Elmas, "Galatasaray Spor Kulübü dün akşam itibarıyla gelişen olaylardan sonra boyun eğmeyecek, bedeli ne olursa olsun sonuna kadar mücadele edecek. Artık bu, Galatasaray Spor Kulübünün en önemli davası olmuştur. Ciddi bir çabayla, camialar arasında oluşturulmaya çalışılan bu kavgayı sona erdirme iradesini ortaya koyduk. Tahir Kıran'a da camiadan büyük bir baskı var. Çaykur Rizespor camiasıyla Galatasaray camiası arasında hiçbir sorun yok. Fakat bir kesim, bunu bir kan davasına çevirmeyi arzu ediyor. Bu baskıyı Çaykur Rizespor yönetimine ve sayın başkana da yapıyorlar. Bir şekilde bazı oyuncuları kiralık olarak veya bonservisiyle verip, belirli bir ödeme yapma çerçevesinde anlaşma aşamasına geldik. Fakat çok enteresan gelişmeler yaşandı. Giresunspor maçında oyuncumuz Marcao son derece yanlış bir hareket yaptı, kendisi de özür diledi. Fakat bize Marcao'nun disiplin kurulundan alacağı cezayla ilgili birtakım duyumlar gelmeye başladı" diye konuştu.

"ELİMİZE GELEN PROTOKOLDE KABUL EDEMEYECEĞİMİZ ŞARTLAR VARDI"
Çarşamba günü Çaykur Rizespor kulübünden gelen protokolde Tahkim Kurulu aleyhine bulundukları suç duyurusundan vazgeçmelerinin istendiğini ve bunu kabul edemeyeceklerini belirten Elmas, "Çarşamba günü elimize son bir protokol geldi. Bu protokolde Galatasaray'ın kabul edemeyeceği birkaç önemli şart vardı. Daha da enteresanı, Çaykur Rizespor'un avukatından bize gelen protokolün ön yazısında, bu protokolün perşembe günü saat 5'e kadar imzalanması dile getirildi, halbuki cuma da imzalanabilir. Perşembe günü ne var? Marcao'nun cezası disiplin kurulunda görüşülecek. Daha önce söylemiştim, Oğulcan davası sadece bir oyuncu ve iki kulüp arasındaki bir davadan çıkmış durumdadır. Sözleşmedeki bir madde ayrıca bizi şaşırttı. Çaykur Rizespor'dan gelen protokolde, Tahkim Kurulu aleyhine bulunduğumuz suç duyurularından feragat etmemiz istendi. Şöyle bir intiba oluştu bizde, bu görüşme Çaykur Rizespor'la değil, federasyon ve kurulları da bunun içerisinde. 'Bize karşı bu hukuksuz kararı veren Tahkim Kuruluyla ilgili suç duyurusundan vazgeçmemiz söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

"KİMSE GALATASARAY'I KÖŞEYE SIKIŞTIRMAYA KALKMASIN"
Oğulcan Çağlayan davasında Rizespor ile sulh yoluyla anlaşma yolunun artık olmadığını ve bu davanın sarı-kırmızılı kulübün en önemli hukuki davası haline geldiğini vurgulayan Elmas, "Federasyondaki birçok kişi de verilen hukuksuz kararlardan çok rahatsız. Burada Galatasaray, Marcao'ya verilecek cezayla tehdit edilip, bu tehdit sonucunda da Rizespor'la bize dikte edilmek istenen anlaşmayı imzalamak mecburiyetinde bırakılmak isteniyor. Dün itibarıyla Rizespor ile sulh yoluyla anlaşma yolumuz kapanmıştır. Artık bu Galatasaray'ın en önemli hukuki davalarından bir tanesidir. Kimse Galatasaray'ı köşeye sıkıştırmaya kalkmasın. Bunun altında ezilirler. Rizespor ve Rizelilerle aramızı bozmak için bunu kan davasına çevirenlere de uyarım, buna devam etmeyin. Çok tehlikeli bir yere gider. Bunun sonunda da kaybeden Galatasaray ve Rizespor değil, sizler olacaksınız" açıklamasında bulundu.

"MARCAO'NUN CEZASIYLA İLGİLİ OLARAK TAHKİM KURULUNA İTİRAZDA BULUNMAYACAĞIZ"
Türkiye Futbol Federasyonu ve bünyesinde bulunan kurullara adil olmaları gerektiğinin çağrısını yapan Burak Elmas, "Görüyoruz ki Galatasaray'a karşı TFF içerisinde bir lobi var. Hatta bu bir suç örgütü. Suç örgütüyle ilgili de suç duyurusunda bulunacağız. Burada ilk kesilen ceza Galatasaray'dan alınmak istenen bir haraçtır. Aslında ödenmemesi gereken oyuncunun bonservisinden çok daha yüksek bir haraçtır, kaynak aktarma cezasıdır. Daha sonra da disiplin, Tahkim Kurulu verdikleri cezalarla Galatasaray'a kesilen bu haracı baskıyla ödetmeye çalışmıştır. Galatasaray'dan haraç kesemezsiniz. Adil olmak mecburiyetindesiniz. Bugün itibarıyla Sayın Murat Balcı yönetimindeki Tahkim Kurulu, Sayın Aytaç Yüksel yönetimindeki Disiplin Kurulu ve Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) ile Galatasaray'ın birebir mücadelesi vardır. Eğer federasyon bununla ilgili üzerine düşeni yapmazsa, mücadelemiz TFF ile de olacaktır. Birçok takım bu haksızlıklara uğruyor ama Galatasaray'a bildiğiniz bir operasyon yapılıyor. Bundan sonra verecekleri tüm cezalar için hukuk yoluna gideceğiz. Biz Marcao'ya verilen Disiplin Kurulu cezasının hukuk dışı olduğunu düşünsek de Disiplin Kuruluyla ortak çalıştığını düşündüğümüz Tahkim Kuruluna Marcao ile ilgili itirazda bulunmayacağız" dedi.

Burak Elmastan son dakika açıklaması: Rizesporla anlaşma konusu ortadan kalkmıştır

Hakan Keleş: "Skoru koruma içgüdüsüyle sıkıntı çektik"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber