Geri Dön

Son dakika - Başkan Burak Elmas'tan transfer hedefi! Hagi, Popescu, Taffarel örneği

Galatasaray’ın yeni başkanı, ilk yöneticilik yaptığı dönemdeki havayı geri getirmeye çalışacak, 1996-2000 ruhunun yeniden oluşması için uğraşacak

Son dakika - Başkan Burak Elmas'tan transfer hedefi! Hagi, Popescu, Taffarel örneği

NEVZAT DİNDAR

Cim-Bom; Hagi, Popescu, Taffarel gibi yıldızların yanına, yetenekli gençleri takıma kazandırarak UEFA Kupası’nı almıştı. Başkan Burak Elmas da aynı stratejiyi uygulayıp, başarıya ulaşmayı hedefliyor.

 Büyük çekişme içinde geçen başkanlık yarışında, 1500 oy alan en yakın rakibi Eşref Hamamcıoğlu’nu 1541 ile geçen Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas’ın ilk hedefi 1996-2000 ruhunu canlandırmak olacak.
Efsane başkan ve aynı zamanda kayınpederi olan Faruk Süren dönemindeki vizyon ile hareket edecek olan Elmas, o dönemlerde genç bir yönetici olarak bu başarıları görmüş ve yaşamıştı. Bu dönemi tekrar geri getirmek Elmas 3 sene içinde böyle bir yönetim anlayışı izleyecek.
Futbolda 1996’dan 2000’e uzanan yapılanmanın tekrar olması gerektiğine inanan sarı-kırmızılı kulübün yeni patronu, bu nedenle yetenekli gençlerin yanına, kaliteli yabancıları takıma kazandırmayı hedefliyor.
UEFA Kupası’na giden süreçte Hagi, Popescu ve Taffarel gibi dünya markası isimleri renklerine bağlayan Cim-Bom’da Başkan Elmas, takıma kalite kazandıracak bu tarz isimlerin alınmasına çok sıcak bakıyor. Bunun için teknik direktör Fatih Terim’le önümüzdeki günlerde bir toplantı gerçekleştirecek olan Galatasaray Başkanı, yetenekli gençler ve kaliteli yabancılardan oluşan bir kadro için kolları sıvayacak.
Cim-Bom’un yeni patronu, Şampiyonlar Ligi ön elemesinde herhangi bir kazaya uğramamak için ilk günden işi sıkı tutacak ve Fatih Terim’in raporu doğrultusunda transfer çalışmalarına erken başlayacak.

Son dakika - Başkan Burak Elmastan transfer hedefi Hagi, Popescu, Taffarel örneği

‘G.Saray kazandı’
Burak Elmas’ın babası Sezgin Elmas, “Çok mutluyuz. Allah bugünleri gösterdi. İnşallah Allah utandırmaz. Galatasaray burada çok büyük bir başkan kazandı” diye konuştu. Habertürk’e konuşan anne Saniye Elmas da, “Bence Galatasaray kazandı. Çünkü ben yetiştirdiğim çocuğu biliyorum, onlar da görsün istiyorum. Başlarında da biz duracağız zaten. Kontrol bizde, taraftarda” dedi.

Gençlerin etkisi
Kıran kırana geçen seçimde Burak Elmas, 41 oy farkla başkanlığa seçilirken, gençler sonuç üzerinde son denece etkili oldu. Mustafa Cengiz döneminde üye yapılanlar ile beraber, liseden gelen gençlerin de bulunduğu sandıklarda Burak Elmas önce farkı kapattı sonra da öne geçti.
Son sandıklarda genç liselilerin, blok halinde, tek liseli aday olan Eşref Hamamcıoğlu’na destek verecekleri tahmin ediliyordu ancak bu boşa çıktı. Kıdemlilerin oy kullandığı ilk 10 sandıkta fark yaratan Hamamcıoğlu, gençlerin tercihiyle yıkıldı.

Didier Drogba'nın Müthiş 2009-10 Sezonu

Feghouli'nin Valencia günleri | Betis filelerine harika gol
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber