Geri Dön

Son dakika: Burak Yılmaz'dan Erling Haaland cevabı! Sözleri damga vurdu

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ve tecrübeli golcü Burak Yılmaz 2022 Dünya Kupası Elemeleri'nde yarın oynanacak Hollanda maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Kaptan Burak "Haaland da üst düzey bir futbolcu ancak bu zamana kadar biz hiç kimseden korkmadık. Ondan da korkmayacağız. Onlar da bizden korkmasın. Sakin sakin, usul usul maçımızı oynayalım" dedi.

 

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ve tecrübeli golcü Burak Yılmaz, 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu'nda yarın Hollanda ile oynanacak karşılaşma öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kendi aralarında yaptıkları toplantılarda Dünya Kupası'nda olmanın önemine her zaman dikkat çektiklerini ifade eden Burak Yılmaz, "Kendi aramızda yaptığımız toplantılarda hep konuşuyoruz. Hocamızın ilk geldiğinde konuştuğu bir şey var. Hayalim dünya kupasında olmak. Kendi aramızda da konuşurken, Avrupa Şampiyonası çok önemli ama dünya kupasında olmak, ülkemizi tanıtmak bizler için çok farklı, çok önemli, ben bunu yaşadım sizlerin de bunu yaşamasını istiyorum bunu hak ediyorsunuz demişti. Biz de bu sözlerle birlikte bu yolun ilk adımını atmak istiyoruz. Hollanda güçlü, önemli bir rakip. Çok iyi analiz ettiğimizi düşünüyorum. İnşallah yarın gereğini yapıp, gruplara 3 puanla başlamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"SAKATLIĞIM TAMAMEN GEÇTİ"

Geçtiğimiz haftalarda sakatlığı nedeniyle formasından uzak kalan tecrübeli golcü, "Sakatlığım tamamen geçti, tabii biraz uzun sürdü. Son maçta da görev aldım. Şu anda kendimi iyi hissediyorum" dedi.

"KİMSEDEN KORKMUYORUZ"

Martin Linnes'in ülkesinde 'Türkler, Haaland'dan korkuyor' açıklaması hatırlatılan Burak Yılmaz, "Bizim defansımız üst düzey oyunculardan kurulu. Haaland da üst düzey bir oyuncu. Böyle korkma, korkmama gibi şeyleri düşünmüyoruz. Biz kimseden korkmuyoruz.  Kimse de bizden korkmasın. Biz sakin sakin yolumuza devam edelim. Bizim oyuncularımız üst düzey, onlara inancımız tam. Tabii ki rakip de büyük oyuncu. Ona da saygımız sonsuz ama biz sahaya çıkıp kazanmak istiyoruz. Hiç kimseden hiçbir zaman korkmadık. Onlar da bizden korkmasın. Fair-play içerisinde gereğini yapacağımızı düşünüyorum. Üst düzey oyuncularımız var, biz onlara inanıyoruz" şeklinde konuştu.

"ÖNCELİĞİMİZ ELEMELER"

Avrupa Şampiyonasına hazırlanmak için önlerinde zaman olduğunu, şimdiki önceliklerinin eleme karşılaşmaları olduğunu belirten Burak Yılmaz, "Bu maçları hazırlık niteliğinde göremeyiz. Bu maçlar oynadığımız en ciddi maçlar olacak. Dünya kupası elemelerinin ilk 3 maçı. Zor bir fikstür. Zor başlıyoruz. 2.5 günde bir maç oynayacağız. Biz dün sabaha karşı burada olduk. Yarın en üst düzey maçımızı oynayacağız. Avrupa Şampiyonasına hazırlanmak için uzun bir süre olacak. Onu bir kenara bırakıp, hayalimiz olan dünya kupası için en ciddi maçlara çıkacağız. Neye konsantre olacağımızın farkındayız" dedi

"DÜNYA KUPASI'NDA OLMAK İSTERİM"

Dünya Kupası'nda oynamak isteyip, istemeyeceği sorulan tecrübeli golcü, "Şu anda buradayım. Dünya Kupası'na katılmayı çok istiyorum. Oynamayı isterim. 1.5 yıl var. Ne olur, ne biter biliyorum. Ülkemizi dünya kupasına sokmak için elimden geleni yapmaya hazırım. Herkes orada olmak ister, ben de isterim. İnşallah o yolda elimden geleni yapacağım" dedi.

"GÜZEL BİR KARİYERİM OLDU"

Genç oyunculara aktaracağı birçok tecrübesi olduğunu dile getiren Burak Yılmaz, şöyle konuştu: "Ben geçmişe takılıp kalmak istemiyorum. Güzel bir kariyerim oldu. Şu anda tercih ettim gitmeyi, doğru yaptığımı düşünüyorum. Gençlere söyleyeceğim çok şey var. Onlara özel yer açmam gerekiyor. İnanmayı, sabırlı olmayı aynı zamanda kararlı olmayı bırakmasınlar."

"YARIŞMA ORTAMI BİZİ YETİŞTİRMEDEN UZAKLAŞTIRMIŞ DURUMDA"

Sadece forvet değil, bütün mevkilerde en iyi oyuncuların bulunmasının, yetiştirilmesinin önemli olduğunu vurgulayan Burak Yılmaz, konuşmasını şöyle noktaladı: "Ben çok çalışıyorum. Formsuz olduğum zamanlar oluyor, orada kırılmıyorum. Kırılmasınlar, vazgeçmesinler. Sadece forvet değil, her mevkide en iyileri bulmak, yetiştirmek çok önemli. Bizim ülkemizin tamamen yarışmacı olmasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Yarışma ortamı, dışarda yarışma ortamı bizi yetiştirmeden uzaklaştırmış durumda. Türk futbolcuların Avrupa'nın önemli kulüplerinde tekrar oynaması bizi bu yöne doğru itti. Başımızda da yetiştirmeyle alakalı en önemli hoca oturuyor. Onun da planları, programları vardır.  Bunları ilerleyen dönemlerde yürürlüğe koyacaktır."

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'in açıklamaları ise şöyle:

"OYUN GÜZELLİKLERİNİ SUNMAK İSTİYORUZ"

Dünya Kupası elemelerinde önemli maçlara çıkacaklarını dile getiren Güneş, "2022 Dünya Kupası için yola çıkacağız. İlk maçlarımız Hollanda, Norveç, Letonya maçlarımız var, iyi başlamak istiyoruz ilk maçımızı son maçımız gibi oynayacağız. Onlara karşı alacağımız sonuçlar avantaj getirebilir. Daha önce yaptığımız gibi, aynı düşünce, aynı azim etrafında birleşen beklentiye cevap veren, paylaşma duygusunu ön plana çıkarırsak başarılı olacağız. Bu yol zorlu olacak ama zoru başaracak gücümüz var. Futbolda organizasyonlara üst üste katılmaya hazırlıklı olmalıyız. Elimizdeki şartlar içinde en iyisini yapmak için buradayız. Geçmişten tecrübeliyiz ve gelecekten beklentimiz var. Hayallerimizi paylaştık, ortak hayal yaptık ve ortak hayalle başarılı olacağımızı düşünüyorum. Yarın gülü rakiple oynayacağız. Oyun güzelliklerini sunmak istiyoruz. Fair-Play'den ayrılmadan iyi bir maç oynamak istiyoruz. Belki 1-2 oyuncumuz kamptan çıkacak sakatlık nedeniyle" ifadelerini kullandı. 

"KALECİ KARARIMIZI YARIN VERECEĞİZ"

Takımda çok önemli kalecilerin olduğunu dile getiren Güneş, "Bu zamana kadar çok katkı veren Mert Günok, başarılı isimler Altay ve Uğurcan var, Gökhan var. Kalecilerimizden den memnunuz. Ümit Milli Takım'dan da gelecek isimler var ve kararımızı yarın vereceğiz" dedi.

"ÖNÜMÜZDEKİ 3 MAÇA ODAKLANDIK"

Şampiyonalarda olmanın önemine değinen Güneş, "Biz bu halimizle dünya kupasına katılmışsak, Avrupa finallerine katılmışsak ve kulüplerde başarılı sonuçlar almışsak daha fazla yetenekli oyuncular yetiştirmeliyiz. Başarıyı, başarısızlığı hazırı kullanmayı gördük. Yeni bir vizyon çizmek istiyoruz. Sportif başarıya ihtiyaç var. Önümüzdeki 3 maça ve özellikle yarın ki ilk maça odaklandık" açıklamasında bulundu. 

"HÜCUMDA EN HAZIR İSİM BURAK"

Takımdaki hücum oyuncularının son durumu hakkında da Güneş, "Burak iyi durumda. Cenk bir haftadır idmana çıkıyor ama maç oynamadı. Kenan var, hem açık açık ve santrfor olarak. Enes de takımında zaman zaman oynuyor. İyi maçlar oynadı son maçında gol attı. En iyisini kullanacağız. Cenk fiziksel olarak geride. Diğerlerinde sorun yok. Gelecek için konuşmak da şu an doğru değil" şeklinde konuştu.

"DÜNYA KUPASI'NIN ÖNEMİNİ KATILINCA ANLAYACAĞIZ"

2022 Dünya Kupası'na katılmanın çok önemli olduğunu söyleyen "2022 Dünya Kupası'na katılmak çok önemli. Giderken başarıyı Fair-Play içerisinde ezilmeden başarıya giden, vazgeçmeyen, oyunundan keyif alan ve oyununu rakibe kabul ettiren bir takım olmak istiyoruz. Beklentileri karşılayarak  en iyisini yapmak istiyoruz. Bunları yaparsak 2022'de başarılı oluruz. Zaman ve sabır çok önemli. Dünya çapında bir takım yaratmak, dünya çapında oyuncular sunmak istiyoruz.. 2002'de başarıyı üretime dönüştüremedik. Sistem önümüzü tıkıyor ama 2022'ye katıldığımızda bunun önemini göreceğiz. Dünya Kupası'nın önemini oraya gidince anlayacağız. İnşallah yarınki maçı geçer önümüze bakarız. Rakibimiz oyuncu üretimi yapan, örnek olan bir ülke. Ülkenin ekonomisi toprak büyüklüğüne bakarken futbolda neleri doğru yaptıklarını görebiliriz" diye konuştu. 
  

Son dakika: Burak Yılmazdan Erling Haaland cevabı Sözleri damga vurdu

 

 

 

 

 

Mustafa Denizli: Hedeflerimin en önemlisi Altay'ı Süper Lig'e çıkarmak
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet