Geri Dön

Son dakika - Dünya Para Atletizm Şampiyonası'nda 800 metrede Muhsine Gezer, altın madalya kazandı

Polonya'nın Bydgoszcz şehrinde devam eden VIRTÜS Para Atletizm Dünya Şampiyonası'nda, özel sporcu Muhsine Gezer, 800 metrede birinci sırada yer alarak, dünya şampiyonu oldu.

Son dakika - Dünya Para Atletizm Şampiyonası'nda 800 metrede Muhsine Gezer, altın madalya kazandı

Polonya'nın Bydgoszcz şehrinde devam eden VIRTÜS Para Atletizm Dünya Şampiyonası'nda, özel sporcu Muhsine Gezer, 800 metrede birinci sırada yer alarak, dünya şampiyonu oldu.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, şampiyonada 800 metrede altın madalya alan Muhsine Gezer, Türkiye'ye bu kategoride ilk altın madalyayı kazandırdı.

Şampiyonada özel sporculardan Esra Bayrak, 100 metrede gümüş ve uzun atlamada bronz, Eda Yıldırım ise çekiç atmada bronz madalya elde etti. 

Şampiyonanın 4x100 metre bayrak yarışlarında piste çıkan Edanur Akın, Fatma Damla Altın, Muhsine Gezer ve Esra Bayrak’ın yer aldığı milli takım ikinci olarak, Türkiye'ye bu kategoride de ilk madalyasını kazandırdı.

Son dakika - Dünya Para Atletizm Şampiyonasında 800 metrede Muhsine Gezer, altın madalya kazandı

Federasyon Başkanı Birol Aydın, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: 

"Özel sporcularımız Muhsine Gezer, Fatma Damla Altın, Esra Bayrak, Mihriban Korkmaz, Eda Yıldırım, Edanur Akın, Oğuz Türker, Alper Kılınç ve Emrah Öztürk’ten oluşan milli takımımızla 3 altın, 3 gümüş , 7 bronz olmak üzere toplam 13 madalya kazanmış olduk. Her zaman bize inanan ve büyük destekleri olan, özel sporcularımızı bağrına basan Türk halkına, spor ve haber medyamıza teşekkürlerimi sunuyorum. Her zaman engelli sporcularımızın yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na teşekkür ediyorum."

 Şampiyona, yarın yapılacak müsabakalar ile sona erecek.

Bakan Kasapoğlu'ndan özel sporcu Muhsine Gezer'e tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Polonya'da düzenlenen Dünya Para Atletizm Şampiyonası'nda 800 metrede Dünya Şampiyonu olan Muhsine Gezer ile madalya kazanan özel sporcular için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Kasapoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Polonya'nın Bydgoszcz şehrinde devam eden Dünya Para Atletizm Şampiyonası'ndan sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. Şampiyonanın dördüncü gününde 800 metrede Dünya Şampiyonu olarak 800 metrede ülkemize ilk altın madalyayı kazandıran Muhsine Gezer'i kutluyorum. Ay-yıldızlı Bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşımızın dinletilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Şampiyonada ayrıca 2'si gümüş, 2si bronz olmak üzere 4 madalya kazanan sporcularımızı da tebrik ediyorum."Berkan Kutlu, resmen Galatasaray'da!
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet