Geri Dön

Son dakika: Dursun Özbek'in Fatih Terim kararını duyurdu, tarih verdi! Transferden çılgın gelir

Galatasaray'da 11 Haziran'da yapılacak seçim öncesi flaş gelişmeler yaşanıyor. Başkan adaylarından Dursun Özbek'in Fatih Terim kararı belli olurken Sarı Kırmızılılar transferden çılgın bonservis geliri elde edecek. İşte son dakika gelişmesinin ayrıntıları...

Galatasaray'da son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Sarı Kırmızılılar, 11 Haziran tarihinde 39. başkanını seçecek. Geride bıraktığımız sezonda büyük hayal kırıklığı yaşayan Galatasaray'da camia yeni başkanın kim olacağını merak ediyor. Merak edilen konuların başında ise yeni teknik direktör konusu...

Galatasaray'da İspanyol teknik direktör Domenec Torrent'in görevine son verilmesi bekleniyor. İki başkan adayının da Torrent ile devam etmek istemediği ifade ediliyor. Domenec Torrent'in yerine teknik direktör adayları da netlik kazanmaya başladı.

Son dakika: Dursun Özbekin Fatih Terim kararını duyurdu, tarih verdi Transferden çılgın gelir

Başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu yabancı bir teknik direktörle yola devam etmek istiyor. İtalyan basını son günlerde Igor Tudor'un Galatasaray'la anlaşmak üzere olduğunu iddia etti. Eşref Hamamcıoğlu'nun bazı Alman ve Fransız teknik direktörlerle görüşme halinde olduğu iddia edilmişti.

Dursun Özbek cephesi ise Okan Buruk ve Nuri Şahin ile yola devam etmek isterken Fatih Terim konusunda son dakika gelişmeleri yaşanıyor.

Milliyet'in Galatasaray muhabiri Nevzat Dindar, Dursun Özbek'in Fatih Terim kararını Skorer TV'de duyurdu. İşte Galatasaray'da yaşana son dakika gelişmelerinin tüm ayrıntıları...

Son dakika: Dursun Özbekin Fatih Terim kararını duyurdu, tarih verdi Transferden çılgın gelir

Nevzat Dindar'ın değerlendirmeleri şu şekilde;

"DURSUN ÖZBEK MERAK UYANDIRIYOR"

"Dursun Özbek'in adı heyecan yarattı. Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk'ün heyecan yarattığı konusunda emin değildim. Enteresan bir seçim olacak. 30 Nisan'da yapılsaydı kamuoyunun bu kadar dikkat kesildiği bir seçim olmazdı. Dursun Özbek objesi başlı başına bir merak uyandırıyor. Seveni var sevmeyeni var nefret edeni var. Dursun Özbek seçimin akışını değiştirdi diyebiliriz."

"ÖZBEK BEKLENMEDİK BİR SONUÇLA KARŞILAŞABİLİR"

"Bundan bir yıl önce Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray başkan adayıydı ve 41 oyla seçimi kaybetti. O günkü listeden sadece 2 kişi 11 Haziran'da yapılacak seçimde ekibinde olacak. Kazanabileceği bir seçimdi. Bu iş biraz matematik. Cemal Özgörkey şu anda Dursun Özbek'in listesinde. Hesap içerisinde hesap var Galatasaray'da. Bazı gruplar şöyle düşünüyor olabilir 'Güçlü bir yönetim ve başkan olmasın. Zayıf profilin yanında toplanalım. 6 ay sonra devirir biz aday oluruz'. D ursun Özbek beklenmedik bir sonuçla karşılaşabilir."

Son dakika: Dursun Özbekin Fatih Terim kararını duyurdu, tarih verdi Transferden çılgın gelir

"İNSANLAR İDDİALI MESAJLAR İSTEYECEK"

"73 yaşında Dursun Özbek'in bu göreve talip olması yarım kalan projelerini tamamlamak. Dursun Özbek sıfırdan gelmiş biri. Kendi hikayesi başlı başına enteresan. Mali anlamda da güçlü. Ünal Aysal parayla geliyor denmişti benim hatırladığım 1 milyon vermişti. Dursun Özbek 22 milyon Euro verdi ve bunun 4 milyon Eurosunu kulübe hibe etmişti. Kulübe ihtar çektiği, otel paraları gündeme gelmişti ama otel olarak bir fatura kesmek zorundaydı. Kendi adına bazı dersler almıştır. Eşref Hamamcıoğlu tarafı ise biraz daha ketum. Çok fazla ön plana çıkmadı. Bu seçim takvimi biraz farklı. Burada insanlar artık iddialı mesajlar isteyecek."

Son dakika: Dursun Özbekin Fatih Terim kararını duyurdu, tarih verdi Transferden çılgın gelir

"5. TERİM DÖNEMİ DURSUN ÖZBEK'LE OLABİLİR"

"Dursun Özbek seçim öznesi olarak Fatih Terim ismini telaffuz etmiyor. Dursun Özbek'in önüne bu mesele gelecek. Dursun Özbek'in Fatih Terim'e son getiren isim olduğunu unutmayalım. Yeniden 'Nerede kalmıştık' mesajı olacaksa ya da Galatasaray'da 5. Fatih Terim dönemi olacaksa Dursun Özbek döneminde olabilir. Özbek'in listesinde farklı görüşte olanlar olabilir. Tam tersi Terim'e yakın olan isimler de var. Tudor ismi de konuşuluyor. Özbek Terim konusunda veya yeni teknik direktör konusunda kararını 11 Haziran'da başkan seçildiği akşam veya 12 Haziran'da açıklayacak. Dursun Özbek, Fatih Terim ismini seçim malzemesi yapmak istemiyor. Galatasaray'da Fatih Terim karşıtlığı da var."

"CENK ERGÜN, DURSUN ÖZBEK'E DAHA YAKIN"

"Eşref Hamamcıoğlu cephesinde ise net bir karar veremediğini görüyoruz. Bir gün Alman diğer gün Fransız bir taraftan Okan Buruk... Orada da kafa karışıklığı var. Orada Cenk Ergün ismi üzerinden şekillendirilen bir durum var. Cenk Ergün konusunda insanların yanıldığını düşünüyorum. Cenk Ergün şu an ortada. Seçim 30 Nisan'da yapılsaydı Eşref Hamamcıoğlu ile çalışacaktı ama şu an durum farklı. Cenk Ergün'ü Cenk Ergün yapan Dursun Özbek'tir. Cenk Ergün konusunda bundan önceki gibi yorum veya tahmin yapılmasını doğru bulmuyorum Cenk Ergün, Eşref Hamamcıoğlu'ndan çok Dursun Özbek'e yakın bir isim."

Son dakika: Dursun Özbekin Fatih Terim kararını duyurdu, tarih verdi Transferden çılgın gelir

"UMUT BOZOK TRANSFERİNİN GERÇEKLEŞECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

"Umut Bozok ile ilgili hem Torrent'in raporu var hem Burak Elmas yönetiminin teması var. Bir golcü alacak Galatasaray. Muhammed, Gomis ve Diagne varken Umut Bozok transferi düşünülüyor. Geçmişte de Galatasaray'ın gündemine gelmişti. Galatasaray'ın Umut Bozok tranferini mutlakla gerçekleştireceğini düşünüyorum."

"MUHAMMED İÇİN TARİH BELLİ! F.BAHÇE VE BEŞİKTAŞ BİLE DEVREYE GİREBİLİR"

"Mustafa Muhammed konusu şöyle... Galatasaray'ın bugün futbolcularına yapması gereken ödemeler var. Yeni gelecek başkana çıkacak faturayı daha önceki haberlerimizde aktarmıştık. Galatasaray'ın zaten 1.5 sezondur neredeyse Muhammed'i kiralarken bazı sorumlulukları var. 1 Temmuz'a kadar Galatasaray'ın ödemeyi yapması gerekiyor. Ödeme yapılmazsa opsiyon kullanılmayacak. Tek tehlike Muhammed değil. Geçtiğimiz sezon yapılan transfer taksitleri geldi. Bu ödemelerin yapılması gerekiyor ve 3 aylık futbolcu ödemeleri var. Tek sıkıntı Muhammed değil. Zamalek, FIFA'ya neden gitsin? En başından beri Galatasaray bir hata yapsın biz satalım düşüncesindeler. Fransa'da pazarı olan bir futbolcu. Galatasaray'ın 4 milyon doları Muhammed için kullanmasını bekliyorum. Muhammed için 4 milyon doları fazla görüyorsa Galatasaray yanılır. Beşiktaş ve Fenerbahçe de transfer etmek ister."

Son dakika: Dursun Özbekin Fatih Terim kararını duyurdu, tarih verdi Transferden çılgın gelir

"KEREM AYRILIYOR! MARCAO DA GİDEBİLİR, BONSERVİS GELİRİ İSE..."

"Alpaslan Öztürk için Ankaragücü ve Konyaspor ihtimalleri var. Aytaç Kara'nın da ayrılacağı konuşuluyor. Galatasaray'ın asıl satış gerçekleştireceği isimlere odaklanmak gerekiyor. Bunların başında da Kerem Aktürkoğlu geliyor. Lyon'un devrede olduğu yazıldı ama Milan devrede. Kerem'in zaten paylaşımlarına baktığınız zaman gitmek istiyor. Zaten gitsin. Kerem2in oynadığı pozisyon bir vitrin. Orada biraz yetenekli futbolcular tercih ediliyor. Kerem Aktürkoğlu o bölge için ilk düşünülen opsiyon değildi bir lütuftu. Kerem'in satılacağını düşünüyorum. Rakam ise 20-23 milyon Euro bandında. Marcao da takımdan ayrılabilir. İtalya'dan teklifler var ama yeni gelecek teknik heyetin Marcao ile ilgili rapıru transferde belirleyici olacak. Kerem Aktürkoğlu kesin satılır Marcao'ya ise soru işareti koyuyorum. Bu iki isimden 30-35 milyon Euro bandında bir gelir elde edilebilir. Jason Denayer boşta. Denayer'in geri gelebileceğini düşünüyorum. Yerleri dolmayacak isimler değil. Transferlerden gelen parayı iyi kullanması gerekiyor Galatasaray'ın."

Son dakika: Dursun Özbekin Fatih Terim kararını duyurdu, tarih verdi Transferden çılgın gelir

Son dakika: Dursun Özbekin Fatih Terim kararını duyurdu, tarih verdi Transferden çılgın gelir

İlkay Gündoğan'ın 2021-22 Man City Golleri!
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber