Geri Dön

Son dakika | "Fenerbahçe bilindik bir takım!"

Bu sezon sarı-lacivertli ekibin oyununu artık ezberleyen ve rahatça önlem alan tüm takımların hocaları her karşılaşma sonrası, "Ne oynayacaklarını zaten biliyorduk" beyanatıyla dikkat çekiyor. Teknik Direktör Erol Bulut'un alternatifi olmayan tek planının kolaylıkla çözülmesi ciddi bir hayal kırıklığı yaratıyor.

Celal Umut Eren

Lig ve kupada arka arkaya önemli kayıplar veren Fenerbahçe'de özellikle rakiplerin hiç zorlanmaması hayal kırıklığı yaratıyor. Sezon başından bu yana bilhassa Kadıköy'de resmi maçlarda 6 kez yenilen sarı-lacivertliler tüm rakip teknik adamlar, "Fenerbahçe'yi biliyorduk" demecini veriyor.
Fatih Terim'den Sergen Yalçın'a, Aykut Kocaman'dan İsmail Kartal'a, Ünal Karaman ile Sumudica'dan Hamza Hamzaoğlu'na kadar hep aynı analizler geliyor. Her kaybedilen maç sonunda tüm rakip teknik direktörler adeta benzer açıklamaları yapıyor. Fenerbahçe'nin bir B planının olmaması, duran top ve özellikle Caner Erkin'li sol kanat dışında bir opsiyonun olmaması rakiplerin işini kolaylaştırıyor.
Ayrıca bu yenilgilerin hem de Kadıköy'de gelmesi bir diğer soru işaretini oluşturuyor. Rakiplerin artık Kadıköy'de Fenerbahçe'yi rahatça durdurması herkesi umutsuzluğa sevk ediyor.
Hatta Fenerbahçe'nin kazandığı bazı maçlarda bile rakip teknik direktörler benzer açıklamaları yapıyor. Alanyaspor'da Çağdaş Atan, Kasımpaşa'da Fuat Çapa ve Hatayspor'da Ömer Erdoğan, sarı-lacivertlilerin futbolunun etkisiz olmasına şaşırıp, kaybetmelerine anlam veremediklerini belirtiyor. Tüm hocaların ortak görüşü, Fenerbahçe'nin kendilerini şaşırtmaması, tam bekledikleri gibi çıkması ve kanat organizasyonlarından başka ağırlık ortaya koyamaması oluyor.

Fenerbahçe-Konyaspor: 0-2

İSMAİL KARTAL: Fenerbahçe'yi çok iyi analiz ettik. Hiç paniklemedik. Duran toplarını da biliyorduk. Önlemlerimizi almıştık.

Fenerbahçe-Yeni Malatya: 0-3

HAMZA HAMZAOĞLU: Böyle bir sonuç bekliyorduk, rakibimizi biliyorduk. Sürpriz olmadı. İstediğimiz futbolu oynadık, kazandık.

Fenerbahçe-Beşiktaş: 3-4

SERGEN YALÇIN: Olabilecek tüm hamleleri biliyorduk. Biz de ona göre hamleler yaptık, kazandık. Oyuncularımız çok iyi uyguladı.

Gaziantep-Fenerbahçe: 3-1

MARİUS SUMUDİCA: Kanatlardan geldiklerini biliyorduk. İlk yarı daha iyi oynadık. Sistemi 5-4-1'e döndürdüm ve kazandık.

Fenerbahçe-Galatasaray: 0-1

FATİH TERİM: Maç öncesi ne düşünmüşsek gerçekleştirdik, ne düşünmüşsek, o sahaya yansıdı. Maça biz hakim olmayı bekliyorduk öyle oldu.

Fenerbahçe-Başakşehir: 1-2

AYKUT KOCAMAN: Fenerbahçe'nin zaten tarzını üç aşağı beş yukarı biliyorduk. Fenerbahçe'nin ne yapmak istediğini biliyorduk. Öyle de oldu.

Fenerbahçe-Göztepe: 0-1

ÜNAL KARAMAN: Fenerbahçe'nin nasıl oynayacağını biliyordum, öyle de oynadılar. Pozisyon olarak sadece karambolleri vardı, çok akılcı oynadık.

Son dakika | Fenerbahçe bilindik bir takım

Serdar Sarıdağ: "Galatasaray'da Fatih Terim istifa ederse şaşırmam."
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet