Geri Dön

Son dakika - Fenerbahçe sandık başına gidiyor!

Sarı-lacivertlilerde iki gün sürecek olağan seçimli genel kurul bugün itibariyle başlayacak

Son dakika - Fenerbahçe sandık başına gidiyor!

Fenerbahçe’de seçim heyecanı yaşanacak, 3 yıllık yeni dönem için üyeler sandık başına gidecek. Kongrenin ilk gününde mali kongre ve konuşmalar gerçekleşecek, ikinci günde ise oy verme işlemi olacak

Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, bugün ve yarın gerçekleştirilecek. Ülker Stadı’nda gerçekleştirilecek kongrede Eyyüp Yeşilyurt’un yeterli imzayı toplayamaması nedeniyle mevcut başkan Ali Koç tek başına aday olacak.
Kulüp tarihinde ikinci kez statta düzenlenecek genel kurulda, aidatını yatıran 29 bin 9 üye oy kullanabilecek. Kongre saat 10.30’da başlayacak ve FB TV ekranlarından naklen yayınlanacak.
Fenerbahçe’de seçimli olağan genel kurul ilk kez salgın koşullarında yapılacak. Daha önce ilkinin 29-30 Mayıs, çoğunluğun sağlanamaması halinde ikincisinin 5-6 Haziran’da yapılması planlanan seçim, İçişleri Bakanlığının “Kademeli Normalleşme Tedbirleri” kapsamında ertelenmiş ve ilki 5-6 Haziran, ikincisi ise 12-13 Haziran olarak belirlenmişti.
İçişleri Bakanlığının haziran ayı normalleşme tedbirlerindeki yasaklar nedeniyle pazar gününe denk gelmemesi gereken seçim, 5-6 ve 12-13 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilememiş ve son olarak 18-19 ve 25-26 Haziran tarihlerine alınmıştı.
Fenerbahçe Kulübünde iki gün sürecek genel kurulda, başkanı seçmek için oy verme işlemi 26 Haziran Cumartesi günü yani yarın yapılacak.
Kongrenin ilk gününde bugün, yönetim, denetleme kurulunun ibra edilmesi ve 2021 yılı bütçesi üyelerin oylarına sunulacak, başkan ve başkan adayı Ali Koç son konuşmalarını gerçekleştirecek.
Başkan, yönetim kurulu ve diğer kurulların belli olacağı yarın ise üyeler oy kullanacak.
Sandıklar oy verme işlemi bittikten sonra toplu olarak açılacak ve genel kurul divan başkanının öncülüğünde oylar sayılacak. Günün sonunda genel kurul divan başkanı, sarı-lacivertli kulübün başkanını açıklayacak.

Son dakika - Fenerbahçe sandık başına gidiyor

Verel çekildi
Kongreye 2 gün kala başkan adaylığını açıklayan Fenerbahçe’nin eski futbolcularından Engin Verel, yaptığı açıklamayla çekildiğini duyurdu.
Resmi Twitter hesabından bir açıklama yayınlayan Verel, “Yeni bir bölünmüşlük sebebi yaratmamak için bu seçim döneminde başkanlık adaylığı müracaatını yapmama kararı almış bulunmaktayız” ifadelerini kullandı.

Tek aday var
Bugün başlayacak olağan seçimli genel kurulda tek aday olacak. Mevcut Başkan Ali Koç, tek aday olarak seçimlere girecek. 3 Haziran 2018 tarihinde 16 bin 92 oyla tarihi bir rekor kıran Koç, ikinci dönemine başlayacak.

Metin Sipahioğlu veda etti
Sarı-lacivertli kulüpte başkanlık seçimi öncesi Metin Sipahioğlu’ndan veda açıklaması geldi. Sosyal medya hesaplarından bir veda metni yayınlayan Sipahioğlu, yeni dönemde yer almayacağını belirtti. Fenerbahçe’de 2018-2021 arası dönemde görevde olan ve kadın basketbol takımıyla başarılı bir süreç geçiren Metin Sipahioğlu, “Yapılan değerlendirme ve takdirler neticesinde, artık Fenerbahçemize yeteri kadar faydalı olamayacağımı anladım” ifadelerini kullandı.

29 bin 9 oy hakkı
Fenerbahçe’de kongre öncesinde 29 bin 9 kişinin oy kullanma hakkı bulunuyor.
Genel kurulda oy kullanma hakkı bulunan kongre üye sayısı 28 bin 902, temsilci üye delege sayısı ise 107 olarak belirlenmişti.
Sarı-lacivertlilerde buna göre oy kullanma hakkına sahip kişi sayısı toplam 29 bin 9 oldu.

Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye Uzanan Hikayesi!  

Adana Demirspor'da yeni transfer Mario Balotelli, Adana'ya geldi
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet