Geri Dön

Son dakika - Florentino Perez: Futbol ekonomisi batıyor

Avrupa Süper Ligi konusunda ısrarcı olmaya devam eden Florentino Perez, UEFA’ya eleştiriler getirerek, “Futbol ekonomisi batıyor ve günümüzdeki yapıya uyum sağlamamız gerekiyor. Bilemiyorum ama artık hızlıca bir şeyler yapmak zorundayız” dedi.

Son dakika - Florentino Perez: Futbol ekonomisi batıyor

Avrupa Süper Ligi’nin kurucu kulüplerinden Real Madrid’in başkanı Florentino Perez, AS Gazetesi’ne özel açıklamalar yaptı. Avrupa Süper Ligi’ni savunmaya devam eden Perez, “Kısa sürede bir şeyler yapmak zorundayız. Yoksa birçok kulüp ciddi kırılma noktaları yaşayacak. Avrupa Süper Ligi, ulusal liglere ters düşmez. Amaç, futbol için daha fazla gelir elde etmek ve ilgiyi artırmak” dedi.
UEFA’ya eleştiriler getiren Real Madrid Başkanı, “UEFA’nın yeni reformu çözüm getirmez. Ayrıca 2024’e kadar bekleyemeyiz. Durumu kavrayıp daha fazla fikir üretmeye çalışacağız. Dünya çapında 4 milyar futbol izleyicisi var. Bunların yarısı Avrupa Süper Ligi kulüplerinin taraftarları. Şu anda 14-24 yaş arası gençler futbolu değil, diğer eğlence alanlarını tercih ediyor” yorumunu yaptı.
Ekonomik gerekçeleri yine öne süren Florentino Perez, “Futbol ekonomisi batıyor ve günümüzdeki yapıya uyum sağlamamız gerekiyor. Avrupa Süper Ligi, tüm futbol için daha fazla para akışı sağlamayı hedefliyor. Gerçek şu ki, daha ilgi çekici maçlar varsa, futbol daha fazla para kazanacak ve bu herkes için olacak” diye konuştu.

Son dakika - Florentino Perez: Futbol ekonomisi batıyor

150 milyon euro tazminat
12 kulüp tarafından kurulan ancak sadece 48 saatte dağılma noktasına gelen Avrupa Süper Ligi’nde tazminat konusu gündeme oturdu. Almanya’da Der Spiegel’in özel haberinde yayınladığı belgeye göre, Avrupa Süper Ligi’nden ayrılan kulüplerin tazminat ödemek zorunda olduğu belirtildi. 12 kulübün 24 yıl süreyle oynama garantisi verdiği ve sözleşme imzaladığı ortaya kondu. Fakat 48 saat içinde geri çekildiğini açıklayan kulüplerin, organizasyon yönetimine tam 150 milyon euro tazminat ödemek zorunda oldukları kaydedildi.

Didier Drogba'nın Marsilya formasıyla yaptığı hattrick
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber