Geri Dön

Son dakika - Futbol dünyasında ‘sosyal’ birlik

FIFA, sosyal medyada artan siber istismar ve ayrımcı söylemleri protesto etmek amacıyla hesaplarını üç günlüğüne kapatma kararı alan UEFA ve İngiliz futbol kulüplerine destek verdiğini açıkladı.

Son dakika - Futbol dünyasında ‘sosyal’ birlik

FIFA, sosyal medyada artan siber istismar ve ayrımcı söylemleri protesto etmek amacıyla Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarını üç günlüğüne kapatma kararı alan UEFA ve İngiliz futbol kulüplerine destek verdiğini açıkladı.
FIFA’nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, sosyal medyada giderek artan ayrımcı ve saldırgan gönderilerin kınandığını ifade edildi.
Açıklama şöyle devam etti:
“Yetkililerin ve sosyal medya şirketlerinin bu iğrenç uygulamalara son vermek için gerçek ve etkili adımlar atmaları gerektiğine inanıyoruz. Çünkü bu durum her zaman daha da kötüye gidiyor ve buna bir son vermek için bir şeylerin hızlı bir şekilde yapılması gerekiyor.”
Sosyal medya boykotu bugün İngiltere yerel saatiyle 15.00’te başlayacak ve 3 Mayıs Pazartesi günü 23.59’da sona erecek.

Son dakika - Futbol dünyasında ‘sosyal’ birlik

‘Dünya Ligi’ geliyor
Son dönemde UEFA’daki format değişikliği ve Avrupa Süper Ligi tartışmalarından sonra FIFA’dan da yeni bir hamle geliyor.
FIFA Konsey üyesi Hany Abo Rida, tüm kıtalardan en iyi takımları bir araya getirecek bir dünya liginin kurulacağını söyledi. Abo Rida, FIFA’nın iki yıl içinde kurmaya hazırlandığını açıkladı.
FIFA ve diğer kıta konfederasyonlarının üzerinde çalıştığını belirttiği projede her kıtanın en iyi takımlarının yer alacağını, Afrika’dan da 3-4 takımın katılmasının düşünüldüğünü belirtti.

Sacha Boey, İstanbul'a geldi
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet