Geri Dön

Son dakika - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: 'Fatih Terim'le devam etmeyi düşünmüyorum'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Türk Telekom Stadyumu'nda basın toplantısı düzenledi. Başkan Cengiz yaklaşan seçim için "Aday olmayacağım. Yönetimimden biri aday olursa desteklerim. Ben Abdürrahim Bey'e, Yusuf Bey'e ve Kaan Bey'e adaylık teklif ettim ama 'hayır' dediler. Sizin önünüzde bir kez daha teklif ediyorum" açıklamasını yaptı. Cengiz ayrıca Fatih Terim'le yola devam etmeyi düşünmediğini ve yeni hoca çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

Son dakika - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: 'Fatih Terim'le devam etmeyi düşünmüyorum'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Türk Telekom Stadyumu'nda açıklamalarda bulundu. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 31 Mayıs 2021 tarihinde sözleşmesi sona erecek teknik direktör Fatih Terim ile devam etmeyi düşünmediğini açıkladı. 

İşte Cengiz'in sözleri: "Galatasaray'da bu tercih, bir tercih seçimi olmayacak. Galatasaray kendi kendini test edecek. Galatasaray vefakar mı, Galatasaray'da aidiyet var mı, Galatasaray takdir mi eder nankör müdür teşekkür mü eder? Galatasaray kendi kendini test edecek.

'FATİH TERİM'LE DEVAM ETMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM'

'Görevim ayın 1'inde bitiyor ama seçime kadar devam edeceğim. Ben Fatih Terim'le yola devam etmeyi düşünmüyorum. Ben hocayı arıyorum, 'şunu dedin mi?' diye soruyorum. Sana hakaret etmişsem direkt ara bana sor... Siz hem yargıç, hem savcı, bir de üstüne basın sözcüsü olursanız olmaz. Ben ve yönetim, biz düşmanız ya. Nasıl olacak da Fatih Terim'le yola devam edeceğiz? O anda istifa etmeliydi, ona bu yakışırdı. Düşmanlarını duman ettin sevgili hocam! Seni tebrik ediyorum eserinle övünebilirsin, kemoterapiye yeniden başladım. Bir kere evime gelmedin ziyarete... Hoca bir kere olsun bana geçmiş olsuna gelmedi. Oğlumu aramış, onun için oynayacağız diye. 8 kere yenildik. Keşke benim için oynamasaydınız.  Fatih Terim onursal başkan gibi konuşuyor... Gelecek başkanlara da ayar çekiyor, 'Paranız varsa gelin' diyor. Ben olsam o 4 adayın yerinde, 'Sen kimsin bize ayar çekiyorsun?' derim. Başkan adayları açıklama yaptı. 'Terim'in yanındayız' dediler. Ben değilim. Ben olduğum sürece onunla sözleşme yapmam. Çünkü ben onun düşmanı imişim. Bir şartla olur, çıkar özür diler, beni ikna eder. Öyle... Yeni hoca ve transfer çalışmaları devam ediyor. Abdurrahim Bey size gereken açıklamayı yapacaktır.

"En büyük parasal destek Albayrak'tan geldi" 

Ben kimseye oy atın demem. Bana oy atın da demedim hiç. Bana destek olun da demedim. Sadece, parasal destek istedim. En büyük destek, Abdurrahim Albayrak'tan geldi.

UEFA'dan savunma övgüsü

UEFA, 'Tarihin en iyi savunmasını yaptınız' dedi. 3.5 saat bizi dinlediler. Tarihlerinde ilk defa, bir takıma ikinci defa ceza vererek, yapılandırma anlaşması yaptı. 4 yıl bizim Avrupa kupalarına katılmamıza izin verdiler. 80 milyon euro katkı getirdi. Milan ve PSG bizim yolumuzdan giderek dava kazandı.

"Terim'e yanlış anlatmışlar"

Ben sevgili Fatih Terim'e Bodrum'a giderken, ABD'ye giderken uçak bilet paralarını kulübe ödettiriyor diye bir şey demedim, kendisine yanlış anlatmışlar. Konuştuklarımı kayda alıp öyle anlatın. Taşıyan adam yanlış taşıyor. Fatih Hoca ile konuşmadık. Onun bizi gördüğü pozisyon itibariyle bize öyle bir bakış açısı yok, üst başkan gibi. Sanki burada tedarikçiyiz. Geç tedarik edersek kötü oluruz.

"Yönetime hakaret ettiği için ihraç ettik"

Futbolculara borcumuz yok. İki futbolcumuz problemliydi. Birini ihraç ettik, yönetime hakaret ettiği için (Belhanda). Kötü oynadığı için ihraç etmedik. Taraftara kalsa bir an evvel gönderin diyorlardı. Aynı taraftarların bir bölümü 'Niye gönderdiniz?' dedi.

"Real Madrid ve PSG maçlarında utandım!"

"Real Madrid ve Paris Saint-Germain maçlarında içeri girmedim. Utandım, taraftardan utandım. Florentino Perez asil bir adam. Bir tek gole bile sevinmedi. Telefonun arka planında torunumla fotoğrafım vardı onu görmüş. Hemen bizimkilerden öğrenmiş yaşını, boyunu. Hemen Mert'e forma gönderdi. Orada fotoğrafta benim halim çok kötü. 'Surat ifademden ötürü kusura bakmayın' dedim. Başarılı olamadık, ben taraftardan özür diliyorum.

"Kulüpte en iyi denetleme kurulu var şu anda"

Ben kulübe cebimden para verip sonra da danışmanlık falan diye sokup sokuşturacak biri değilim. Kulüpte tarihin en iyi denetleme kurulu var şu anda.

"Üyelerden bir teşekkür bile görmedim"

Beni eleştirin ama hakaret etmeyin. Benim tek bir hakaretimi göremezsiniz. Her konuşmamda, önce teşekkür ettim. Ben daha bugüne kadar üyelerden bir teşekkür bile görmedim. Ya sizin Allah'ınız yok mu? Tövbe tövbe. Antep ağzı oldu bu, alışkanlık.

"Tablolara makyaj yapıyorsunuz diyorlar"

3 yılda 147 milyon zarara rağmen, 5 milyon euro düşünce 142 milyon euro ediyor. Erken çıkmaya çalışıyoruz anlaşmadan. Tablolara makyaj yapıyorsunuz diyorlar. Nasıl yapılır? Dursun Bey nasıl yapmış bilmem. Onu en ağır eleştiren bendim ama asla hakaret etmedim...

"Benim cebimden ve Albayrak'ın cebinden sürekli para çıktı"

Biz, Abdurrahim Albayrak ile her ay 200-300 bin veriyoruz. Hanım şimdi bunu bilmiyordu, duymuştur. Başkan adayları ceplerini hazırlasınlar. Fatih Hoca diyor ya... Yazlığı sattım hanım neden üstüme yapmadın diyor. Evlenme programından mı evlendik dedim. Sponsorluk gelirlerinde artış sağladık.

"Kendileri yarım yarım listeyle girdi"

Seçime girmeyeceğimi öğrendiklerinde oh çektiler. Benim adım 'tehlike' olmuş. Kendileri yarım yarım listeyle girdi. Onları düzeltsinler diye vakit verdik. Aynı adamlar alınmış, adam haberim yok diyor. Ben böyle bir şey görmedim. Bunları düzeltin dedim sicil kuruluna. Üç liste vermiş ya, o üç liste seçime girebilir. Tüzükte açık olarak, tam okumuyorlar. 'İptal' yazıyor. Biz bunu değerli hukukçularla konuştuk zaten. Günlerce konuştuk. Biz sorumluluk sahibiyiz. Ben girmeyeceğimi ilan ettim zaten.

"Gece hastanede yattım"

Bilsinler diye söylüyorum, gece hastanede yattım. B-C vitamin yüklediler, geliyorum. Yeni bir tedavi türüne girdiler, beyindeki bilmemneleri almaları için. 6 gündür hastanedeyim. Diyorlar ki 'Kendini acındırıyor' Şerefsizim bana acıyana acırım.

"Transfer yasağı geliyordu"

120 milyon dolara yakın borcu gelir gelmez kapadık. Eski yönetimlerden kaynaklanan çok ağır faiz var. Adam bizi icraya vermiş. Transfer yasağı geliyordu. Elmander'den borç kalmış, biz bunları ödedik.

"Benim ve arkadaşlarımın tek istediği moral"

Beni savunan bir tane trol hesap yok. Beni savunanlara da trol demişler. Almışlar 10 bin 20 bin. Biz de verirdik ama yapmadık. Benim hakkımda doğru yazanlara da teşekkür ederim. Benim ve arkadaşlarımın tek istediği moral. Biz gazla çalışıyoruz. 

"Bir golle şampiyonluğu kaybettik"

Batıdaki en büyük güzelliklerden biri hoşgörü. Başkan 'şöyle dedi' diyor. Ya ara, sor bana. Ne dedim, dediysem neden dedim? Ya aç banttan izle. Bir golle şampiyonluğu kaybettik. Komedi resmen. Gol averajıyla gitti elimizden.

"G.Saray camiasına yazıklar olsun"

 Erkek basketbol takımımızın sponsoru yok. Galatasaray camiasına yazıklar olsun.

"Yönetimimden biri başkan adayı olursa desteklerim" 

Ben 29 Mayıs'taki seçimi kastederek aday değilim dedim. Seçimde aday olmayacağım. Benim yönetimden biri aday olursa seçimde destekleyeceğim. Ben Abdürrahim Bey'e, Yusuf Bey'e ve Kaan Bey'e adaylık teklif ettim ama 'hayır' dediler. Sizin önünüzde bir kez daha teklif ediyorum. Oğlumu yazmışlar. Yapmayın, etmeyin. Ben şu an başkanlık yapıyorsam, oğlumun sayesinde. İstasyonlara o bakıyor. O geldi mi, bizi bitirirler. Rakipler güçlü. Oğlumun iş yapmasını istiyorum."

Son dakika - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Fatih Terimle devam etmeyi düşünmüyorum

Trabzonspor Kulübü 54 yaşında
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet