Geri Dön

Son dakika - Galatasaray'dan yeni seçim tarihi açıklaması!

Galatasaray, seçimin Haziran 2021'de yapılma hedefiyle ertelendiğini açıkladı. Galatasaray Divan Kurulu Başkanlığı'ndan konuyla ilgili açıklama geldi.

Son dakika - Galatasaray'dan yeni seçim tarihi açıklaması!

Galatasaray Kulübü, Olağan Seçimli Genel Kurul'un pandemi koşullarının imkan vereceği en yakın tarihte, Haziran 2021 tarihi hedeflenerek planlandığını duyurdu. 

Kulüpten konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "T.C İstanbul Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünün ekte bulunan 6 Mayıs 2021 tarihli yazısı ve 5 Mayıs 2021 tarihli Yönetim Kurulu kararımız uyarınca tam kapanma döneminin sonlandırılacağı 17 Mayıs 2021 tarihi sonrası açıklanması beklenilen yeni idari tedbirler göz önünde bulundurularak, pandemi koşullarının imkan vereceği en yakın tarihte (Haziran 2021 tarihi hedeflenerek) yapılmak üzere, Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantı tarihinin açıklanacağı kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Divan Kurulu'ndan açıklama
Galatasaray Divan Kurulu Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada "Seçim süreciyle ilgili olası sorunlar ileri sürülerek bir karar alınmadan önce Divan Kurulumuzla istişare edilmesi daha doğru ve sağlıklı bir yol olurdu" ifadeleri kullanıldı.

Son dakika - Galatasaraydan yeni seçim tarihi açıklaması

İŞTE O AÇIKLAMA

Yönetim Kurulumuzun 05.05.2021 tarihinde Kulübümüzün web sayfasında ilan edilen “Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı İptali Hakkında” başlıklı yazısında, Tüzüğümüzün “Seçim Öncesi İşleri” başlıklı 61. maddesi gereği Kulüp Başkanlığına aday olabilmek için yapılacak işlemlerin tam kapanma dönemi içine denk geldiği ve 17 Mayıs tarihinden sonra sokağa çıkma yasaklarının devam edip etmeyeceğinin bilinmediği gerekçe gösterilerek genel kurul toplantı tarihlerinin 17 Mayıs 2021 tarihinde açıklanması

beklenilen yeni idari tedbirler göz önünde bulundurularak pandemi koşullarının imkan vereceği en yakın tarihte gerçekleştirilmek üzere iptaline karar verilmiştir. Bu karar karşısında aşağıdaki hususları Galatasaray kamuoyuyla paylaşma zorunluluğu ortaya çıkmıştır;

Tüzüğümüzün 27. maddesi uyarınca Olağan Seçim Toplantısı’nın 3 (üç) yılda bir mayıs ayının ikinci yarısında yapılması zorunludur. Nitekim, Yönetim Kurulumuz 13 Nisan 2021 tarihinde, anılan hüküm uyarınca, 22 ve 29 Mayıs tarihlerinde seçim yapılmasına karar vermiştir. Yönetim Kurulumuzun 13 Nisan tarihli kararından sonra, İdari otoriteler, COVİD 19 tedbirleri çerçevesinde sokağa çıkmaya ve/veya toplanmaya ilişkin kısıtlamaların 17 Mayıs tarihinden sonra da devam edeceği yönünde bir açıklama yapmamıştır.

 

Galatasaraylı Alpaslan Öztürk'ün oğluyla eğlenceli anları
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet