Geri Dön

Son dakika - Giovanni Guidetti: "Gurur duyuyoruz"

Avrupa Şampiyonası'ndan üçüncü olan A Milli Kadın Voleybol Takımı'nda antrenör Giovanni Guidetti açıklamalarda bulundu.

Son dakika - Giovanni Guidetti: "Gurur duyuyoruz"

Avrupa Şampiyonası'dan üçüncü olan A Milli Kadın Voleybol Takımı'nda antrenör Giovanni Guidetti açıklamalarda bulundu.

"Çok mutluyum. Herkes adına çok teşekkür ederim, çok uzun bir yaz oldu. 2 madalya kazandık ve olimpiyatı 5. olarak tamamladık, bence çok kötü değil. Türk milli takımı, her turnuvanın sonuna kadar oynuyor. Bundan gurur duyuyoruz. Bizim takımımız Türkiye'deki tüm genç kızlara ve kadınlara örnek olmalı, rol model olmalı. Takımımız gösterdi ki Türk kadını çok güçlüdür ve her şeyi başarabilir."

Son dakika - Giovanni Guidetti: Gurur duyuyoruz

Yoğun bir milli takım sezonunu geride bıraktıklarını aktaran İtalyan başantrenör, "Çok yorgunum ama çok da mutluyum. Oyuncularımın, takımın, ekibimin ortaya koyduğu inanılmaz performanstan dolayı memnunum. Mayıs ayının başından bu yana çok çalıştık. Bunu söylemekten gurur duyuyorum, hiçbir turnuvada başarısız olmadık." diye konuştu. 

Uzun yıllardır Türkiye'de çalışan ve eski milli voleybolcu Bahar Toksoy ile evli olan Guidetti, "Türk milletine bütün kalbimle teşekkür ediyorum. Kendimi şu anda İtalyandan çok Türk hissediyorum. Karım ve kızım Türk, ben de yarı Türküm. Türkiye'de çekilmiş bir fotoğraf gördüm, herkes voleybol maçını izliyordu. İtalya'da herkes sadece futbol izler. Oyuncularımın Türkiye'deki bütün kadınlara rol model olduğuna inanıyorum. Genç kızlar bu başarılı takımı örnek alıyorlar." ifadelerini kullandı.

Vladimir Ilyin'in takım hücumunda attığı nefis gol
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber