Geri Dön

Son dakika haberi - EURO 2020'de takım kadroları 23'ten 26 kişiye çıkarıldı

UEFA, EURO 2020'de takım kadrolarının 23 yerine 26 kişilik olmasını onayladı.

Son dakika haberi - EURO 2020'de takım kadroları 23'ten 26 kişiye çıkarıldı
Onur Dinçer/Skorer Dış Haberler

İtalya Teknik Direktörü Roberto Mancini tarafından dile getirilen EURO 2020 kadrolarında artırıma gidilmesi, UEFA yönetim kurulu tarafından karara bağlandı  

Pandemi koşulları nedeniyle bir yıl ertelenen Avrupa Futbol Şampiyonası’yla ilgili önemli bir karar alındı. UEFA, EURO 2020'de takım kadrolarının 23 yerine 26 kişilik olmasını kararlaştırıldı. 

Mancini geçen ay istemişti  

Konuyla ilgili öneri İtalya Milli Takımı teknik direktörü Roberto Mancini’den gelmişti. Türkiye ile aynı grupta yer alan ve turnuvanın açılış maçını ay-yıldızlılarla yapacak olan Gök Mavililer’in eski Galatasaraylı hocası geçtiğimiz ay UEFA’ya çağrıda bulunarak, takımların salgın koşulları nedeniyle daha geniş kadrolara sahip olmalarının uygun olacağını dile getirmişti.  

Esame listesinde en çok 23  

UEFA kadro için belirlenen rakamı 26’ya yükseltme kararı aldı. Ancak karşılaşmaların esame listesinde, üç kaleciyi de içeren en çok 23 oyuncu yer alabilecek. Fazla olan üç futbolcu takımlara olası eksilme durumlarında, bu kadroya takviye yapmalarını sağlayacak. Karantina ve izolasyon durumlarının geçerli olduğu hallerde bir takım eğer içinde en az bir kalecinin de olduğu en az 13 sağlıklı oyuncuyu sahaya çıkarabilirse, maç iptal edilmeyerek oynatılacak.  

FIFA kokartsız hakem olabilir  

Eğer bir takım bu koşulları sağlayamıyorsa UEFA yönetimi maçı 48 saat içinde tekrar oynatılmak üzere erteleyebilecek, uygun görmesi durumunda karşılaşmayı başka bir statta da oynatabilecek. Karşılaşmanın bu şartlarda tekrar oynatılabilmesinin mümkün olmadığı hallerde, maçın oynamamasından sorumlu olan taraf 3-0 hükmen mağlup sayılacak. Maça atanan hakemlerden birinin korona testinin pozitif çıkması durumunda UEFA, yerine başka bir hakemi görevlendirebilecek ve bu hakemin FIFA kokartlı olması gerekmeyecek.  

Son dakika haberi - EURO 2020de takım kadroları 23ten 26 kişiye çıkarıldı

 

 

Barcelona'da Atletico Madrid mesaisi
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet