Geri Dön

Son dakika haberleri: Bahçeşehir Koleji, Türk Telekom'u mağlup etti

ING Basketbol Süper Ligi'nin 6. haftasında Türk Telekom, sahasında Bahçeşehir Koleji'ne 75-74 yenildi.

Son dakika haberleri: Bahçeşehir Koleji, Türk Telekom'u mağlup etti

Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelenin ilk 5 dakikası 14-8 Bahçeşehir Koleji'nin üstünlüğüyle geçildi. Bu dakikadan sonra Perez, Samet ve Dawkins'in sayılarıyla 12-0'lık seri yakalayan Türk Telekom, periyodun bitimine 1,5 dakika kala 20-14 öne geçti. Son dakikaları karşılıklı sayılarla geçen ilk periyodu Türk Telekom 23-21 önde tamamladı.

İkinci periyoda iyi başlayan Bahçeşehir Koleji, Smith ve Bentil ile bulduğu sayılarla 13. dakikada 30-24 öne geçti. Periyodun 14'üncü dakikasına kadar 1 sayıda kalan Türk Telekom, Johnson'un sarıyla aradaki farkı eritmeye çalıştı. Ev sahibi ekibine Hall ile bulduğu sayılarla karşılık veren konuk ekip, mücadelenin 16. dakikasında farkı 10 sayıya çıkardı: 28-38. Ev sahibi ekip, Perez, Harrison ve Ellis'in sayılarıyla farkı kapattı. Mücadelenin ilk yarısı 42-42 eşitlikle sonuçlandı.

Üçüncü periyotta iki takımda katı savunma yaparak başladı. Türk Telekom'da Perez, Harrison ve Samet'in sayılarına, Hall, Muhammed Baygül ve Solomon ile karşılık veren Bahçeşehir Koleji 28. dakikayı 59-55 önde tamamladı. İki takımında yüzdeli atışlar bulduğu periyodu Bahçeşehir Koleji 65-64 önde bitirdi.

Final periyoduna iyi başlayan Türk Telekom arka arkaya bulduğu sayılarla 7-0'lık seri yakalayarak 34. dakikayı 71-65 önde geçti. Pota altında katı savunma uygulayan konuk ekip, Bentil ile bulduğu sayılarla farkı eritti. Son dakikaları çekişmeli geçen mücadeleyi Bahçeşehir Koleji, 75-74 kazandı.

Son dakika haberleri: Bahçeşehir Koleji, Türk Telekomu mağlup etti

Merih Demiral, İtalyanca röportaj verdi
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber