Geri Dön

Son dakika haberleri - Fatih Terim: Sen beni 57. dakikada 10 kişi bırakamazsın

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 2-1'lik Ankaragücü yenilgisi sonrası hakem kararlarına büyük tepki gösterdi.

Fatih Terim'in açıklamaları şu şekilde;

Oyuna iyi başladık, ilk 5 dakikada öne geçebilirdik. Sonra oyunun kontrolü bizdeydi, yine pozisyon bulduk ama en son Emre'nin atamadığı... Böyle oyunlarda öne geçmek tüm gidişatı değiştirir. Özellikle başka bir oyun oynanır 1-0 sonrası, bizim de işimize gelir.

Bu kadar pozisyon sonrası devreye 1-0 geride girmek hiç hoş olmadı bizim için. Penaltıda hiçbirimiz mutabık kalamıyoruz. Cüneyt Hoca bize penaltıda öyle bir izah etti ki biz özür dileyecektik az daha, e bugünkü nereden geliyor?

2 gün evvel VAR'daydı Cüneyt Çakır. Bugün niye apar topar verildi buraya? Orada skandal bir karara imza atmış. Bizim maçımızda yapılanlarda yine orada, şimdi yine burada.

Mohamed'in kırmızı kartı hele hele, çok yazık. Kafasıyla, attırmak için dirseğe doğru gidiyor. Hani şiddet olunca yeterli şiddet görmemişti Alanya'daki Zorbay Hoca? 4 dikişi, kanamayı yeterli görmedi o.

Bir tuzaktır diyorum, bugün düşürüldük diye düşünüyorum. Bize daha kolay veriliyor ve daha kolay verilmiyor. Bizim iyi-kötü oyunumuz kimseyi ilgilendirmez ama doğru-yanlış karar herkesi ilgilendirir.

Sen beni 57. dakikada 10 kişi bırakamazsın. O zaman hangisi kırmızı kart? Yumruk vurdum kırmızı kart, elimi çıkardım hafif, o da kırmızı kart. E neredesin VAR? Bunlar VAR'a gidip gelmeyi zül addediyorlar herhalde.

Cüneyt Çakır, VAR'a gelmez, VAR'daki çağıramaz Cüneyt abisinden korkudan. VAR'dayken de o müdahale etmez. Bizim inancımız, yüreğimiz her şeye yeter.

Luyindama'nın yaptığı kırmızı kart diyorum ben çıkıp, e değilmiş, özür mü dileyelim?

Biz bugün yine seyirciyle oynadık. Tribünler dolu. Biz kime gidersek seyirciyle oynuyoruz. Devre arası gözlemci ve temsilciyle konuştum. Kuralı öğrenelim ki bunlar stadı terk etmezse oynamıyoruz diyelim ama karşılığına kurallar yok. Bugün doluydu.

Galatasaray maçlarında böyle oluyor. Bizim oyunumuzu kritik ederler, ben de oyuncularımla edebilirim. Ankaragücü'nün mücadelesine saygı duyuyorum, tebrik ediyorum. Ona bir şey demiyorum.

2. yarı 6 dakika durdu, 3 dakika 1 saniye sadece Mohamed'in atılışı. Sadece. 83'te yalandan kaleciyi ikaz ediyorsun. Ben de 4. hakemden rica ettim, sakın kaleciye kart göstermesin, artık bu bize hakaret olur.

Futbolu bize öğretmeye kalkmasınlar. İyi olsun diye genç hakemlere destek olalım diye çırpınıyoruz. Bundan sonra asla. Her yerde ceza almamaya özen göstererek, artık nereye kadar göstereceksek

Galatasaray, ver, bilmem ne, ver, ver ya, doğru bildiğini ver. Şurada Ömer'inki faul değilse futbolla ilgili hakemin düdük çalmaması lazım. Neden faule taktık? E kardeşim 2-1, son dakika.

Ben mağlubiyeti çok gördüm, bunları çok yaşadık. Allah'a şükür hepsinin altından kalktık. Hep öndesiniz ya, her hafta sizden bahsediliyor ya. Kazanan da kaybeden de memnun değil, demek ki bir şey var abi.

Cüneyt Çakır VAR hakemi midir devamlı? 2 gün evvel yapmadı mı ya? Başka hakem kalmadı mı bu ülkede? 2 gün evvelki hadiseler, verip vermediği kararlar hala devam ediyor. Halil Umut Meler, geçen sene 3-1'lik maçta 10 dakika verdin, 6 dakika veriyorsun bugün. Zaten benim federasyonla ve kurullarıyla ilgili duygularımı biliyorsunuz zaten, onu bir daha aktarmama gerek yok.

'Federasyonun seçimleri ne zaman, onu merak ediyorum'

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında da açıklamalarda bulunan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Galatasaray'ın dışarıdaki maçları seyircisiz oynanmıyor. Bu net. Temsilci ve gözlemci arkadaşlara devre arası maçtan önce 'Burası temizlenmezse oynamak istemiyoruz' diyecektik. Bunun bir karşılığı nedir, karşılığı yok. 3 bin kişiyle oynadılar ceza aldılar mı? Arda cezalı çıktı. Galatasaray'ın içerideki maçlarında kulüp olarak federasyona en çok saygı duyan kulüp olduğumuz için seyircili değil. Dışarıdaki maçlarımıza ise herkesi bekleriz. Herkes epeydir kapalı kaldı. O seyircisi tatmin edebiliriz. Kendilerini tatmin etsinler bağırarak, hakaret ederek, küfür ederek..." dedi.

Terim bu açıklamasının ardından, "Federasyonun seçimleri ne zaman, onu merak ediyorum" ifadelerini kullandı. 

"CÜNEYT ÇAKIR MÜTHİŞ BİR VAR HAKEMİ"
Bu tarz maçlarda ilk golü atmanın önemine değinen Fatih Terim, "Oyuncunun elinden gelen top daha önce Beşiktaş maçında Vida'da olmuştu. Penaltı dediğimizde öyle güzel anlattı ki neredeyse özür dileyecektik. Kendisi bugün VAR'da olmasına rağmen herhangi bir yorum yapmadı. En kritik yerde kırmızı kart gördük, bu vuruşa dirsek diyorsanız çok oyuncunun atılması lazım. Oyun oynanmaz. Adam dirseğine doğru kafa atıyor Mohamed'in. Bakınız Mohamed'e son dakikada Fenerbahçe maçında Caner'in attığı dirseğe. Kırmızı var mı, yok. Açıklama olarak şiddet yeterli değil. İstediğiniz gibi yorumlayın karar verin nasıl olsa herhangi bir şey yok. Demek ki, Türkiye'de VAR hakemi yok. İki gün önce skandal karar verip tekrar VAR hakemi oluyor Cüneyt Çakır müthiş bir VAR hakemi!" diye konuştu.

"MOHAMED'İN CEZASINI TAKİP EDECEĞİZ"
Karşılaşmada 2-1'e geldikten süre yetersiz olduğu için beraberliği yakalayamadıklarını kaydeden Terim, "Gol atsaydık da verirler miydi, emin değilim. Kendi kendimize gol atsaydık diyoruz... Ankaragücü'nün mücadelesine bir şey söylemiyorum ama bundan sonra artık bende maçlardan sonra her hakem için yorumumu yapacağım. Mümkünse ceza yemeden makul şekilde. Hazır bekliyorlardır 'Nereden sevk etsem' diye. Şimdi bu örneklere bir maç ceza verildi. Mohamed'in cezasını takip edeceğiz. Söylenecek o kadar çok şey var ki. Baya ismen soy isim olarak söyleyeceğim. Hiç de sevmediğim iş. Otelde beklerken VAR hakemi değişti Türkiye'de. Daha yeni geçen hafta" şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE'DE MAALESEF HER BAĞIRAN FAUL ALIYOR"
Fatih Terim,  verilen 6 dakikalık uzatma bölümünü de sert bir şekilde eleştirerek, şunları ifade etti: "Allah rızası için ikinci yarı için santrayla beraber kronometreye basın. Sadece 3 dakika 1 saniye Mohamed'in kırmızısında geçti. Hayır sen, Alper'i yakın yerden çıkaramıyorsun. 30 saniye rica ediyorsun. O uzak yere gitmeye çalışıyor. 6 dakika verdi. Yatanlar, oraları söylemiyoruz. Değişiklikler var, 6 dakika veriyorsun. Tam oyun devamlılığımız yakalamışız bağırıyor 'sakatım' diye. Kimsenin dokunmadığı aşikar. Türkiye'de maalesef her bağıran faul alıyor. Dizine vuruyorsunuz gözünü tutuyor. Hafif dokunuyorsunuz 4 takla atıyor. Şimdi ben ne istiyorum, penaltı, gol, korner istemedim. Doğru dakikayı tutun. Dördünüz buradasınız, 2-3 VAR'da var. 6-7 kişi bir tane doğru kararı verin. Ya dakikayı da mı tutamıyorsunuz? Geçen sene 10 dakika verdi Halil Umut Meler."

"CANIMIZ YANDIĞINDA BUNDAN SONRA ANLATACAĞIZ"
Fatih Terim, oynadıkları kötü futbolun sadece kendilerini ilgilendireceğini dile getirerek, "Canımız yandığında bundan sonra anlatacağız. Kulüp nasıl anlatır bilmem ama ben anlatırım, gerekirse cezayı da yerim. O zamanda öyle konuşurum, cezayı yiyecek şekilde. O tuzağa şimdilik düşmek istemiyorum. Niyetleri de bu" diye konuştu.

"GÜCÜMÜZ DE İNANCIMIZ DA YÜREĞİMİZ DE BUNLARIN ALTINDAN KALKMAYA YETER"
Cüneyt Çakır'ın VAR hakemi olarak görev alması ile ilgli olarak ise Terim, "Maç öncesi biz deklarasyon yayımlamaya karar vermiştik ama sonra vazgeçtik. 'Biz çıkalım topumuzu oynayalım' diye. Keşke yapsaymışız o açıklamayı. Farketmez,. bizim gücümüz de inancımız da yüreğimiz de bunların altından kalkmaya yeter. Alışığız biz bunlara. Zaten birkaç haftadır enteresan kararları oluyor. İnşallah sonuncusu olur bu. Bundan sonra benim oyuncum atıldığında 'Hakem doğru karar verdi' demeyeceğim. Aleyhimize bir şey verdiğinde gereken tepkiyi göstereceğim. 'İyi yönetti' demeyeceğim. Herkesi ismiyle soy adıyla ben de söyleyeceğim. Sadece ismiyle değil başka yerleri de ismiyle soy ismiyle söyleyeceğim" dedi.

Son dakika haberleri - Fatih Terim: Sen beni 57. dakikada 10 kişi bırakamazsın

Fenerbahçeli yenge durmak bilmiyor! Tuğçe Aziz...
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet