Geri Dön

Son dakika - Hollanda basını, 4 Galatasaraylı oyuncuya dikkat çekti

Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda PSV Eindhoven'ın temsilcimiz Galatasaray'la eşleşmesi Hollanda'da geniş yankı uyandırdı. Hollandalılar Galatasaray’daki Hollanda kökenli futbolculara da dikkat çektiler. Milli futbolcu Ryan Babel’in yanı sıra Ryan Donk’un da sarı-kırmızılı formayı giydiği, Hollanda doğumlu isimlerden Ömer Bayram’ın bulunduğu, Halil Dervişoğlu’nun da geride kalan sezonda kiralık olarak forma giydiği iletildi.

Son dakika - Hollanda basını, 4 Galatasaraylı oyuncuya dikkat çekti
Onur Dinçer/Skorer Dış Haberler

 

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi 2. Ön eleme turunda PSV Eindhoven takımıyla eşleşmesi Hollanda’da yankı uyandırdı.

PSV Eindhoven’ın sarı-kırmızılılar dışındaki diğer olası rakiplerinin Danimarka’dan Midtjylland ve Avusturya’dan Rapid Wien olduğu, PSV’nin en zor kurayı çektiği belirtildi. Bir önceki sezonun aksine bu turda maçların iki ayaklı oynanacağı ilk maçın Hollanda’da yapılacağı ancak deplasman taraftarlarına UEFA tarafından izin verilmeyeceği vurgulandı.

Hollanda hükümetinin aldığı karar uyarınca ise PSV Eindhoven’ın ev sahipliği yapacağı ilk maçta, 35 bin kişilik Philips Stadyumu’nda tribünde 25 bin taraftar olacağı aktarıldı. Bu taraftarların aşı durumlarını ya da negatif testlerini ibraz etmeleri gerekecek.

Hollandalılar Galatasaray’daki Hollanda kökenli futbolculara da dikkat çektiler. Milli futbolcu Ryan Babel’in yanı sıra Ryan Donk’un da sarı-kırmızılı formayı giydiği, Hollanda doğumlu isimlerden Ömer Bayram’ın bulunduğu, Halil Dervişoğlu’nun da geride kalan sezonda kiralık olarak forma giydiği iletildi.

PSV Futbol Direktörü John de Jong “Zorlu bir rakiple eşleştik. Galatasaray ligi ikinci bitirdi. Şu an için ne seviyede olduklarını söylemek güç. Geçen sezona göre bakınca iki takım birbirine denk görünüyor. Şampiyonlar Ligi gruplarına mutlaka kalmak istiyoruz” diye konuştu.

PSV’nin ticari işlerden sorumlu yöneticisi Frans Janssen ise “Ne mutlu ki sonunda taraftarlarımıza kavuşabileceğiz. Bunu uzun zamandır bekliyorduk. Deplasman seyircilerine izin verilmemesi ise üzücü” ifadelerini kullandı.

Son dakika - Hollanda basını, 4 Galatasaraylı oyuncuya dikkat çekti

Survivor Merve Aydın'dan müthiş basket!
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet