Geri Dön

Son dakika - İlhan Palut'tan ilk yarım saat vurgusu!

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, Süper Lig'de Fenerbahçe karşısında yaşadıkları yenilgi nedeniyle üzgün olduklarını belirtti.

Son dakika - İlhan Palut'tan ilk yarım saat vurgusu!

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, Süper Lig'de Fenerbahçe karşısında yaşadıkları yenilgi nedeniyle üzgün olduklarını belirtti. 

MEDAŞ Konya Büyükşehir Stadı'nda oynanan ve sarı-lacivertli ekibin 3-0 kazandığı maçla ilgili Palut, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, ilk yarım saatlik bölümde takımının basit pas hataları yaptığını, top rakipteyken yeterli agresifliği gösteremediklerini aktardı. 

Kendi evlerinde iyi bir sonuç almak için sahaya çıktıklarını belirten Palut, şunları kaydetti: 

"Maç beklediğimiz ve planladığımız gibi başlamadı. İlk 30 dakikalık periyotta gerek basit pas hataları gerekse top rakipteyken yeterli agresifliği gösteremediğimizden dolayı istediğimiz oyunu sergileyemedik. Bir duran top ve bir de kontratak golü ile kötü oynadığımız yarım saatlik bölümü 2-0 geride kapattık. Bu durum maçı erken bir şekilde beklemediğimiz bir boyuta getirdi ama ondan sonraki süreçte Konyaspor olarak sahada istediklerimizi yaptık. Topa sahip olma, rakip ceza sahasında pozisyon üretme anlamında sonuna kadar maçı bırakmadık, zorladık. 

O çok kritik, maçı 2-1'e getirecek golü bir türlü bulamadık. Bu golü bulmuş olsaydık, hem rakibin 2-1'e vereceği reaksiyon hem de bizim moral motivasyonumuzun saha içinde yükselecek olması maçı farklı bir boyuta getirebilirdi. Bu olmayınca son dakika kornerden yine çok basit bir gol yedik ve 3-0 kaybettik. Çok üzgünüz. İlk yarım saatlik oyunumuzun nedenlerini elbette araştıracağız ve bu hatalarımızı gidermeye çalışacağız. Ondan sonraki bölümde oynadığımız oyunu maçın geneline yaymaya çalışacağız. Önümüzdeki maçlarda bu oyunu skora yansıtmaya çalışacağız."

Son dakika - İlhan Paluttan ilk yarım saat vurgusu

olan İttifak Holding Konyaspor'un teknik sorumlusu Ersan Parlatan, "Bir türlü o istediğimiz, beklediğimiz, arzuladığımız, skoru 2-1'e getirecek golü atamadık. Atabilseydik Fenerbahçe'yi strese sokacaktık, kendi motivasyonumuz ve inancımız da artacaktı." dedi.

Parlatan, müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında, aldığı galibiyetten dolayı Fenerbahçe'yi tebrik etti. 

Aslında "Basit" denilebilecek bir karşılaşma olduğunu dile getiren Parlatan, "İlk yarım saat gerçekten hiç istemediğimiz bir görüntü sergiledik. Hiçbir şekilde oyun içinde değildik, ne ofansif anlamda ne defansif anlamda. Maçın başında istediklerimizi, konuştuklarımızı sahaya yansıtamadık." diye konuştu. 

Peş peşe iki gol yediklerini ve takımın motivasyonunun bozulduğunu belirten Parlatan, ilk yarının son 15 dakikasında gösterdikleri reaksiyonun gole dönüşmemesinin de üzücü olduğunu söyledi. 

Devre arasında neler yapılması gerektiğini konuştuklarını anlatan Parlatan, şöyle devam etti: 

"Oyuncularımız ikinci devre neredeyse rakip sahaya topu, oyunu yıktı, orada çeşitli hücumsal varyasyonlarla gerçekten etkili olduk. Top genelde bizdeydi, pozisyonlara da girdik. Bir türlü o istediğimiz, beklediğimiz, arzuladığımız, skoru 2-1'e getirecek golü atamadık. Atabilseydik Fenerbahçe'yi strese sokacaktık, kendi motivasyonumuz ve inancımız da artacaktı. Genel anlamda bakılırsa 55-60 dakika takım oyun içerisindeydi, maça ortaktı hatta. Daha iyi oynayan bir takım görüntüsü verdik, üzücü olan bir durum tabii. Yarım saatlik bir görüntü bize yakışmadı." 

Ersan Parlatan, bu maçtaki eksikleri gidererek Kasımpaşa karşılaşmasına hazırlanacaklarını ve deplasmandan galibiyetle döneceklerine inandığını sözlerine ekledi.

LALIGA’nın 30. Haftasına damga vuran kurtarışlar!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet