Geri Dön

Son dakika - Messi ve Ronaldo'nun yarışı sosyal medyaya taşındı!

Dünya futbolunun iki büyük yıldızı Ronaldo ve Lionel Messi yeşil sahalardan sonra sosyal medyada da düelloya başladı. Instagram’da takipçi ve beğeni rekorlarıyla iki isim öne çıktı.

Son dakika - Messi ve Ronaldo'nun yarışı sosyal medyaya taşındı!

Dünya futboluna damga vuran iki büyük yıldız Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi şimdi de sosyal medyada yarışıyor. Yeşil sahalarda yaklaşık 15 senedir yarışan ikili artık Instagram’da da birbirlerine rakip oldu.
Özellikle bu yaz döneminde Ronaldo, Portekiz formasıyla EURO 2020’de rekorlar kırarken, Messi de Arjantin ile Copa America şampiyonluğu kazandı.

Haziran-Temmuz dönemlerinde sık sık gündeme gelen ikili bir anda Instagram’da fenomenleşti. EURO 2020 tarihinin en golcü oyuncusu olan Portekiz kaptanı Ronaldo, bir anda Instagram’da 315 milyon takipçiye ulaştı ve böylece platform tarihinin en fazla takipçiye sahip insanı oldu.
Messi ise kaptan olarak Arjantin Milli Takımı ile ilk büyük kupasını Copa America ile kazandı. Messi’nin Instagram’da kupa ile paylaştığı pozu tam 21 milyon beğeni aldı. Messi’nin şampiyonluk videosu da 26.5 milyon kez izlendi. Bu sayılar da Instagram tarihinde en fazla beğenilen ve izlenilen paylaşımlar olarak kayıtlara geçti. Ronaldo’nun arabasıyla yaptığı son paylaşım da 11.7 milyon beğeni topladı.
Sahalarda golleri ve kupalarıyla yarışan ikili bir anda takipçi ve beğeni sayısında da rekorlara doğru koştu. Messi şu anda 233 milyon takipçiye sahipken, Ronaldo’nun 315 milyon takipçisi bulunuyor.

Son dakika - Messi ve Ronaldonun yarışı sosyal medyaya taşındı

Aykut Kocaman: "3 puan bizi sevindirdi"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner