Geri Dön

Son dakika - Nihat Özdemir ve TFF yönetim kurulu ibra edildi

TFF Başkanı Nihat Özdemir ve yönetim kurulunun 01.06.2020-31.05.2021 dönemi ibra edildi. Olağan Genel Kurul'da Tahkim, Disiplin ve Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) ile ilgili kararların bir sonraki genel kurula bırakılması oy birliği ile kabul edildi. Başkan Nihat Özdemir, kulüp başkanlarının yaptığı açıklamalara cevap verdi.

Son dakika - Nihat Özdemir ve TFF yönetim kurulu ibra edildi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve yönetim kurulunun 01.06.2020-31.05.2021 dönemi ibra edildi. Olağan Genel Kurul'da Tahkim, Disiplin ve Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) ile ilgili kararların bir sonraki genel kurula bırakılması oy birliği ile kabul edildi.

Ankara JW Marriott Oteli'nde yapılan TFF Olağan Genel Kurulu'nda federasyon başkanı Nihat Özdemir, kulüp başkanlarının konuşmalarına ilişkin söz aldı.

Özdemir, yaptığı konuşmada Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'a seslenerek, "Dün akşam geç saatlere kadar süren toplantı yaptık. Sayın Ağaoğlu’nun dediği gibi gece geç saatlere kadar sürdü. Tarihi bir kararlar aldık ve inşallah bugün burada sizlerin desteği ile gerçekleştireceğiz" dedi.

"71 yaşındayım, bu mücadeleyi kendi işim için yapmadım"

"Bıçak kemiğe dayandığı zaman ödemeler yapıldı." denildiğini ifade eden Özdemir, "Bakın arkadaşlar. Beinsports ile yaptığımız mücadeleyi, 71 yaşındayım, bu mücadeleyi kendi işim için yapmadım. Verdiğimiz mesai, çektiğimiz sıkıntıyı anlatamam. Biz 4 arkadaş bu mücadele ile bu duruma getirebildik. Sayın Fikret Orman, Mehmet Sepil, Çebi döneminde elimizden geleni yaptık ancak bu kadar yapabildik. Pandemi hemen hemen iki yıl sürdü. Türkiye’deki döviz olayları yaşanıyor. Ayrıca sözleşmede 'Herhangi bir durumda uyarlama yapılacak' maddesi var. Ana sözleşmede var bu. Sayın Göksel bey bunu hatırlar. İki yılda aldığımız para 5 milyar artı KDV'dir. Bu paranın sadece %4’nü federasyona gerisini ise tüm liglere ve hakemlere harcadık" diye konuştu

"Bu ihaleyi ben yapmadım"

"Yayıncı kuruluşla probleminiz var mı evet tabii ki var." diyen Özdemir, şöyle devam etti: "4 seneyi tamamladık. Ben bu ihaleyi yapmadım, ihale komisyonunda da yoktum. Ama federasyondan ve kulüplerden 4 temsilci vardı. Biz göreve geldiğimizde 1 Haziran 2019 da Bein Genel Müdürlüğüne gittim ve 3 sayfa liste koydular önümüze. Sorunlar, sorunlar, sorunlar... Elimizden geldikçe sorunları hallettik. Büyük sıkıntı çekiyoruz sayın Ali Koç. Şimdi son bir hedefimiz kaldı. Son yıl taksitini son yıl sözleşmesinin rakamını bağlamak ve bu rakamı da bağlarken tek başımıza hareket etmeyeceğiz. Ağaoğlu ve Kulüpler Birliğinin yönetim kurulu ile görüşeceğiz. Anlaşmayı imzalayacağız. Bunu yaparken de kendi başımıza hareket etmeyeceğiz.

"Yüzde 25 taksidi kulüplere dağıtacağız"

İlk yüzde 25 taksitini de alacağız siz kulüplerimize dağıtacağız. 4 büyüklerin yayıncı kuruluş geliri belki yüzde 40’ı bulmuyor. Ama ikinci, üçüncü lig takımlarında yüzde 70’i yüzde 90’ı buluyor. Dört kulüp beni aramıyor fakat diğer kulüplerle telefonlarımız durmuyor. Çoğu başkan parayı kasasında görmeden harcama yapmıyor. Elimizden geleni yapıyoruz. Kendi iş hayatımda bu kadar mesai yapmıyorum. Son yılında pazarlığını bitireceğiz ve size sunacağız. Sizden olur alıp yolumuza öyle devam edeceğiz.’"

 

 

 

Son dakika - Nihat Özdemir ve TFF yönetim kurulu ibra edildi


  

Ignacio Ramirez Saint-Etienne'ye transfer oldu
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner