Geri Dön

Son dakika | Obradovic: "Başka sebepler var diye düşünüyorum ama konuşmayacağım"

Fenerbahçe Beko'nun THY Avrupa Ligi'nde Barcelona'ya kaybettiği maç sonrası Obradovic çarpıcı açıklamalarda bulundu. Obradovic, "Maçı kaybetmemiz ile ilgili bizim hatalarımız dışında başka sebepler de var diye düşünüyorum. Ancak, bununla ilgili konuşmayacağım." dedi.

Son dakika | Obradovic: "Başka sebepler var diye düşünüyorum ama konuşmayacağım"

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic, THY Avrupa Ligi'nde Barcelona'ya 80-74 kaybettikleri maçta hakemlerin verdiği kararlarla ilgili, "Video hazırlayıp tabii ki Avrupa Ligi yönetimiyle görüşeceğiz. Biz tabii ki organizasyona saygı duyuyoruz ama aynı saygıyı da biz bekliyoruz." dedi.

 Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Obradovic, sahada çok iyi mücadele eden oyuncularıyla gurur duyduğunu anlatarak, "Avrupa Ligi'nin en iyi takımlarından birine karşı oynadık. Hem bireysel hem de takım olarak çok kaliteliler. Maça biraz tembel başladık ama geri gelip maçın sonuna kadar savaşabildik. Olumsuz nokta top kayıplarıydı. Bir de çok açık atış kaçırdık. Bu da maçı kaybetmemizin en önemli sebebi. Kaybetmemizde başka sebepler de vardı ama bu konu hakkında çok konuşmayacağım." ifadelerini kullandı. 

Maçın hakemleri hakkında gelen soruyu da cevaplayan Obradovic, "Video hazırlayıp tabii ki Avrupa Ligi yönetimiyle görüşeceğiz. Tek doğru yol bu. Biz tabii ki organizasyona saygı duyuyoruz ama aynı saygıyı da biz bekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu. 

Obradovic, taraftarlara da teşekkür ederek, "Bizim için ne kadar zor anlar yaşandıysa onlar için de yaşanıyor. Artık çok daha iyi görüntümüz var. İnanmaya devam etmek için sebebimiz var." diyerek sözlerini tamamladı. 

Karşılaşmayı yöneten hakem üçlüsü Damir Javor (Hırvatistan), Joseph Bissang (Fransa) ve Ioannis Foufis'in (Yunanistan) kararlarına Fenerbahçeli taraftarlar büyük tepki gösterdi. Özellikle Javor ve Bissang'ın verdiği kararlardan dolayı taraftarlar hakemleri tezahürat ve ıslıklarla protesto etti. 

Pesic: "Maçı yaklaşık 38 dakika kontrol ettik ve kazandık" 

Barcelona Başantrenörü Svetislav Pesic, ikinci yarıda hakemlerle konuşmayıp maça odaklanıp galip geldiklerini dile getirdi. 

Bu maçta sadece 9 top kaybı yaptıklarını anlatan Pesic, "Yüksek enerjili bir maç oldu maçın sonuna kadar. Maçın anahtarı ikinci yarıda hakemlerle konuşmayıp maça odaklanmamızdı. Maçı yaklaşık 38 dakika kontrol ettik ve kazandık." ifadelerini kullandı.

Son dakika | Obradovic: Başka sebepler var diye düşünüyorum ama konuşmayacağım

 

Milli sporcunun hedefi 2021 Dünya Şampiyonası

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber