Geri Dön

Son dakika | Oğulcan Çağlayan, Çaykur Rizespor ile olan sözleşmesini feshetti!

Oğulcan Çağlayan, Çaykur Rizespor ile olan sözleşmesini feshetti. Oğulcan ile Galatasaray ilgileniyordu. Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal konuyla ilgili olarak, "Nihai sonuca varılması Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'ndan gelecek karara bağlı" dedi.

Son dakika | Oğulcan Çağlayan, Çaykur Rizespor ile olan sözleşmesini feshetti!

Oğulcan Çağlayan, Çaykur Rizespor tarafından 1 yıllık opsiyonu kullanılan sözleşmesini tek taraflı feshetti. 

Çaykur Rizespor ile 4+1 yıllık sözleşmesi olan ve geçtiğimiz günlerde kulüp tarafından opsiyonu kullanılarak sözleşmesi 1 sene uzatılan Oğulcan Çağlayan, Karadeniz ekibiyle sözleşmesini tek taraflı feshetti. Türkiye Futbol Federasyonu'ndaki bilgilere göre oyuncunun fesih işlemleri bugün gerçekleştirildi.

Galatasaray, Oğulcan Çağlayan ile ilgileniyordu. 

Son dakika | Oğulcan Çağlayan, Çaykur Rizespor ile olan sözleşmesini feshetti

Kartal: "Sporcumuzun feshetme hakkı var"
Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal, açıklamalarda bulundu. Trt Spor'a konuşan Kartal, "Nihai sonuca varılması Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'ndan gelecek karara bağlı. Sözleşme maddesinde olan opsiyonu kullandık ama sporcumuzun da feshetme hakkı var" ifadelerini kullandı.

"Futbolcumuz kabul etmedi" 
"Biz sözleşmedeki madde nedeniyle 1 yıllık opsiyonu kullanmak zorundaydık ama futbolcumuz kabul etmedi." 

Yavuz Bakır: "Kulübün her türlü hakkını sonuna kadar savunacağız"
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'un basın sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, Oğulcan Çağlayan'ın kulüp ile olan sözleşmesini tek taraflı feshettiğini söyledi. 

Bakır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Oğulcan Çağlayan'ın sözleşmesini opsiyon kullanma haklarından kaynaklı 2021 yılına kadar uzattıklarını belirtti. 

Oyuncunun yaşanan gelişmenin ardından tek taraflı olarak kulüp ile olan anlaşmasını feshettiğini kendilerine bildirdiğini vurgulayan Bakır, "Oğulcan Çağlayan bugün sabah saatlerinde yapılan son antrenmanda yer aldıktan sonra kulübümüzle olan sözleşmesini sonlandırdığını bildirdi. Kulübümüz, Oğulcan Çağlayan'dan beklentileri doğrultusunda uzun vadeli bir anlaşma imzalamış, bunun karşılığında yüklü miktarda ödemeler yapmıştır. Oyuncuya olan yükümlülüklerini ise yerine getirmiştir. Gelinen noktada kulübümüz, sözleşme feshi ile mağdur duruma düşmüştür. Oğulcan Çağlayan'ın takımdan ayrılması ile ilgili kulübün her türlü hakkını sonuna kadar savunacağız." diye konuştu. 

Bakır, bundan sonraki sürecin Türkiye Futbol Federasyonunun ilgili kurumları nezdinde yürütüleceğini sözlerine ekledi.

Florin Andone'nin Brighton Formasıyla Attığı En İyi Goller

Hülya Avşar, Beşiktaş'ın şampiyonluğunu sette kutladı
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet