Geri Dön

Son dakika - Ricardo Sa Pinto'dan Aboubakar isyanı!

Süper Lig'de Beşiktaş'a 2-1 mağlup olan Gaziantep'te Ricardo Sa Pinto açıklamalarda bulundu.

Son dakika - Ricardo Sa Pinto'dan Aboubakar isyanı!

Süper Lig'de Beşiktaş'a 2-1 mağlup olan Gaziantep'te Ricardo Sa Pinto açıklamalarda bulundu.

"Maçı belirleyen durum Beşiktaş'ın bireysel oyuncularının katkısı oldu. Golü yemeyi hak etmiyorduk. Bu tarz pozisyonlarda Aboubakar gibi oyuncuları yalnız bırakırsanız atarlar. Gol, Beşiktaş'a gökten inmiş gibi geldi."

"O anlarda maçı kontrolümüze almıştık ama böyle hatalar oluyor ve gol yenebiliyor. Yapmamamız gereken bir hataydı. Her zaman çalışıyoruz buna antrenmanlarda, bir oyuncuya diğerken kademeye gelmesini ama sadece söylemek ve çalışmakla olmuyor, yapmak gerekiyor."

Son dakika - Ricardo Sa Pintodan Aboubakar isyanı

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Portekizli teknik adam, "Maça iyi başladık. Pozisyonlara da girdik. Dicko'nun kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda kırmızı kart verilmesi gerekirken hakem bir şey yapmadı. VAR'a bile gidilmedi. Beşiktaş çok pozisyona girdiğinden değil konsantrasyon eksikliğinden kendi hatamızla golü yedik." diye konuştu. 

İkinci yarıda daha istekli olduklarını söyleyen Sa Pinto, "Biz de pozisyonlara girdik. İkinci yarıya daha iyi başladık. Daha kontrollü ve istekliydik. Rakibimizi hataya zorladık. Biz iyi oynuyorduk, rakibimiz pozisyon bulamıyordu. İki değişiklik yaptık. Bir şey yaptıklarından değil kendi hatamızla ikinci golü yedik. Aboubakar gibi bir oyuncuya karşı hata yapar ve boşluk verirseniz golü rahatça atar." ifadelerini kullandı. 

Beraberliği hak ettiklerini kaydeden Portekizli teknik adam, şunları aktardı: 

"İki oyuncu daha değiştirerek sistem değişikliğine gittik. Takım hala puan almaya çalışıyordu. Gol de bulduk. Direkten dönen topumuz gol olsa buradan puanla dönerdik, bunu da hak ettiğimizi düşünüyoruz. Takım hiçbir zaman oyundan düşmedi, puan almaya çalıştı. Son dakikaya kadar isteğini sürdürdü. Diğer maçlarda da bunu yapıyoruz. Beşiktaş ligin en iyi oynayan takımı. Rahat oynamalarına izin vermedik. Bireysel olarak iyi oyuncuları ve çok seçenekleri var."

Ronaldinho, CZN Burak'la bir araya geldi
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet