Geri Dön

Son dakika - Şampiyonlar Ligi finali için gözler UEFA’da

Şampiyonlar Ligi finali için ev sahipliği konusu karara bağlanıyor. New York Times’ın özel haberine göre UEFA’nın 2023’ü İstanbul’a vereceği, bu sezonun Wembley’de tamamlanacağı belirtiliyor.

Son dakika - Şampiyonlar Ligi finali için gözler UEFA’da

Şampiyonlar Ligi’nde herkesin merakla beklediği final konusu karara bağlanıyor. New York Times’ta yer alan özel habere göre, UEFA, Manchester City-Chelsea arasında 29 Mayıs’ta Atatürk Olimpiyat Stadı’nda 29 Mayıs’ta oynanması gereken finali Londra’ya Wembley’ye taşımak istiyor.
İki İngiliz takımının finalde olması, İngiltere’de hükümetin Türkiye’yi koronavirüs nedeniyle ‘yüksek riskli ülkeler’ arasına alması ve 10 günlük karantina zorunluğu koyması nedeniyle UEFA harekete geçti.
UEFA Başkanı Aleksander Ceferin’in İngiltere Başbakanı Boris Johnson’la görüştüğü ve finali İngiltere’ye alma konusunda hem sağlık hem güvenlik garantisi istediği kaydedildi. Boris Johnson da tüm sorumlulukları yerine getirmeye hazır olduklarını ifade etti.
İngiltere Futbol Federasyonu da daha önce lig kupası finalinin taraftarlı oynatıldığını ve ülkedeki vaka sayılarının bitme noktasına geldiğini gösterdi. Bunun üzerine UEFA Başkanı Ceferin’in Türkiye’ye 2023 teklifini getireceği bildirildi. Türkiye’nin 100. yılı onuruna Şampiyonlar Ligi’nin 2022-2023 sezonu finalinin İstanbul’da olmasını sunacağı aktarıldı.

Son dakika - Şampiyonlar Ligi finali için gözler UEFA’da

Diletta Leotta, İstanbul'a hayran kaldı! Boğaz turu...
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet