Geri Dön

Son dakika - Şenol Güneş: İtalyanlar bizden üstündü

EURO 2020'de İtalya'ya 3-0 mağlup olan Türkiye'de Teknik Direktör Şenol Güneş açıklamalarda bulundu

Son dakika - Şenol Güneş: İtalyanlar bizden üstündü

EURO 2020'de İtalya'ya 3-0 mağlup olan Türkiye'de Teknik Direktör Şenol Güneş açıklamalarda bulundu.

"Açılış maçında ev sahibi ile oynadık. Beklentimiz güzel, rakipler koro kor bir oyundu ama rakip bizden daha üstündü. Teknik taktik olarak... İlk yarıda sahamızdan çıkamadık. İkinci yarıda yediğimiz gol sonrası oyunun kontrolü kayboldu."

"Daha üstün bir rakip vardı. Biz de çıkışlardı top kayıplarıyla daha kötü oynadık. Bizden daha iyi bir takım olduklarını gösterdiler. Disiplinli ve kendi sahasında coşkulu oynayan bir takımla oynadık."

"Bugün alacağımız 1 ya da 3 puan bize çok şey katardı. Kaybettik. Kazansak da bir şey bitmeyecekti ama çok şey katacaktı bize. Şimdi 2 maçımız var, Galler ve İsviçre. Şimdi Galler maçına odaklanacağız.

Son dakika - Şenol Güneş: İtalyanlar bizden üstündü

İtalya'nın fiziksel ve taktiksel olarak daha iyi bir oyun ortaya koyduğunu söyleyen Güneş, "Yüksek tempoda oynadılar. Biz ilk yarıda oyunu tutup hızlı çıkmayı düşünürken zaman zaman geride kaldık. Çıkarken top kayıplarımız rakibe avantaj sağladı. Her şeye rağmen oyunu 2'nci yarıya taşıdık. Yediğimiz golden sonra dağılmalar oldu. Oyunun tamamında hem fizik hem de teknik olarak bizden daha üstün olan İtalya takımı vardı. Hatalarımız bize pahalıya mal oldu. Oyundan ve skordan memnun değilim. Üzgünüz. Daha güzel futbol bekliyordum, o olmadı. Bu maçı kazansak da kaybetsek de yarış devam edecekti. Ev sahibi rakibimize kaybettik. 2 tane önemli maçımız var. Toparlanıp o maçlara hazırlanacağız."

"YEDİĞİMİZ İLK GOLDE DİRENÇ DÜŞTÜ"

İtalya'nın topa sahip olduğu bölümlerde oynadığı oyuna cevap veremediklerini söyleyen Güneş, "Oyunun ilk bölümünde 2'nci bölgede iyi durduk. Topu aldığımızda etkili olduk. Rakip topu aldığında kolay kolay vermiyor. Sahayı büyüterek oynuyor. Biz bu konuda rakibimizi kontrol etmemize rağmen çıkışlarda atak sayımız düşük kaldı. Çok top kaybı yaptık. Kendi oyunumuzun altında oynadığımız için rakibimiz de ev sahibi avantajını kullanarak ağırlık gösterdi. Yediğimiz ilk golde direnç düştü" ifadelerini kullandı.

"BU OYUNLA PUAN ALSAK BİZ DE ELEŞTİRİ YAPACAKTIK"

Milli takımın bugün oynadığı futbolun aldığı eleştiriler üzerine de düşüncelerini paylaşan tecrübeli teknik adam, "Futbolun skordan ve oyundan ne ben ne de oyuncularım memnun. İyi oynamaya çalıştık ama rakip bizden üstün oynadı. Tam tersi de olabilirdi. Gol atabilseydik her şey değişecekti. Oyun beklentilerin altında kaldığında eleştirileri normal karşılarım. Bu bizim oyuncularımızın kalitesinin kötü olduğunu değil eksik olduğunu gösterir. Oyuncularımla gurur duyuyorum, savaştılar, gayret gösterdiler. Topu iyi kullanamamak, rakibimizin topla oyununa cevap verememek eksiklerimiz oldu. Buradan 1 ya da 3 puan alsak çok iyi olabilirdi. Bu oyunla puan alsak biz de eleştiriyi yapacaktık. Bugün İtalya'yı yenseydik onlardan büyük bir takım olduğumuzu söylemeyecektik" şeklinde konuştu.

Merih Demiral'ın Juventus'a Uzanan Kariyerinin Hikayesi

Olivier Giroud'un AC Milan'da ilk gününün perde arkası
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet