Geri Dön

Son dakika - Şenol Güneş: Maç oynanmadan bu iş bitmez

A Milli Takımı teknik direktörü Güneş, takımın İsviçre maçına hazırlanması için elinden geleni yapıyor, oyuncuları ayakta tutmak istiyor

Son dakika - Şenol Güneş: Maç oynanmadan bu iş bitmez

SERDAR SARIDAĞ & CENGİZ MALGIR - MİLLİYET BAKÜ'DE

Umudumuz az olsa bile, o ihtimalin peşinden koşmak gerektiğini söyleyen Şenol Güneş, “Kötü sonuçlar aldık. İyi oynamadık. Türkiye’yi üzdük. Bizim işimiz tüm olasılıkları kovalamak. Son maç oynanmadan bu iş bitti demek doğru değil” ifadesini kullandı.

Gruptan çıkma şansı matematiksel olarak devam eden, fakat bu durumun adeta mucize gibi olduğunun farkında olan A Milliler, İsviçre karşılaşmasından alnının akıyla çıkıp, o zayıf ihtimalin gerçekleşebilmesi için uğraş verecek.
Takımın toparlanması için önce kendisinin toparlanması gerektiğini söyleyerek, “Üzülmeye bile vaktimiz yok” diyen teknik direktör Şenol Güneş, hemen hemen her oyuncusuyla tek tek konuşarak onları son maça hazırladığı bildirildi.
Gruptaki son şansına sırtını dönmeyi aklına bile getirmeyen A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş’in tüm takıma, “Umudumuz çok az bile olsa o ihtimalin peşinden koşmak zorundayız. Evet çok üzücü sonuçlar aldık. İyi oynamadık. Tüm Türkiye’yi üzdük. Fakat son maçımızı oynamadan bu iş bitti demek çok doğru değil. Bizim işimiz tüm olasılıkları kovalamak” dediği öğrenildi.

Son dakika - Şenol Güneş: Maç oynanmadan bu iş bitmez


İsviçre analizi
Güneş sözlerine şöyle devam etti:
“Şansımızı zorlamaktan başka çaremiz yok. Bir an önce toparlanmamız lazım. Önümüzde çok büyük bir fırsat olmayabilir ama o şansı yaratmak için bizim önce ayakta kalmamız gerek.”
Futbolcularını şoktan çıkarmaya çalışan Şenol Güneş’in, İsviçre’nin İtalya ile oynadığı maçın analizleri üzerinde çalıştığı da öğrenildi.

Dev maçta yumruklar havada uçuştu! Rachael Ostovich...
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet