Geri Dön

Son dakika - Servet Yardımcı: Kulüpler darbe yapmak istediler

Servet Yardımcı, 48 saatte bitme noktasına gelen Avrupa Süper Ligi’ne sert eleştiriler yöneltti.

Son dakika - Servet Yardımcı: Kulüpler darbe yapmak istediler

UEFA Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkan Vekili, “Gerçekleşmesinin imkan ve ihtimali yoktu. Bu kulüpler darbe girişiminde bulundular. Kabul edilemezdi. UEFA heyeti engelledi” dedi.

UEFA Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Avrupa Süper Ligi ve EURO 2020 ile ilgili Anadolu Ajansı’na açıklamalar yaptı.
Avrupa Süper Ligi’ne bir kez daha tepki gösteren Servet Yardımcı, “Avrupa Süper Ligi’nin gerçekleşmesinin imkan ve ihtimali yoktu. Bu kulüpler bu tavırlarıyla, tipik bir darbe girişiminde bulundular. Kabul edilemezdi. Darbe teşebbüsünü UEFA Başkanı Aleksander Ceferin’in güçlü ve katı duruşu liderliğinde, yönetim kurulu ve tüm UEFA heyeti engelledi. UEFA ve FIFA çok katı bir dayanışma örneği gösterdi, birlik, beraberlik mesajları verildi. Özellikle FIFA Başkanı Infantino’nun konuşması da çok değerli oldu. Burada futbolun esas sahipleri olan taraftarlar, futbolcular ve teknik direktörler de tepki gösterdiler. İngiliz kulüpleri bunu anladılar. 12 kulüp başkanı o kulüplerin geçici olarak başındadır, kalıcı olan ise taraftar, şehir ve semttir. Avrupa futbolunun patronu UEFA’dır. Kulüpler hatalarından çok çabuk döndüler, kulüplerin gerçek sahiplerinin taraftarlar olduğunu anladılar” dedi.

Türkiye’nin gücü
55 üyeden 47’sinin oyunu alan Yardımcı, “47 federasyonun teveccühü çok önemli. Sadece 8 federasyon bana oy vermedi. Almanya ve Polonya ile aynı oyu aldım. İngiltere 48, Türkiye 47 oy aldı. Bu sadece benim çalışmamla değil, burada Türk futbolunun ve Türkiye’nin gücü gerçekten çok önemli. Türkiye, UEFA’nın en emin limanlarından bir tanesi” diye konuştu.

Son dakika - Servet Yardımcı: Kulüpler darbe yapmak istediler

‘Çok iyi bir takımımız var’
Avrupa Futbol Şampiyonası’nda A Milli Takımın başarısına çok inandığını kaydeden Servet Yardımcı, “Türkiye için bakarsak çok iyi bir takımımız var. ‘Bizim Çocuklar’ diyoruz, şahane bir jenerasyonumuz var. Özellikle açılış maçı, İtalya-Türkiye arasında oynanması da bizim açımızdan gerçekten prestij. Dünya o maçı izleyecek. Türkiye’nin bu turnuvada çok ses getireceğine inanıyorum. Karakter göstereceğine inanıyorum. Dört gözle bekliyoruz. İki maçımız Azerbaycan’da şu an yüzde 50 seyirci kapasitesini teyit ettiler, yüzde 75’e kadar çıkma durumları var. Biz evimizde oynayacağız. Yüzde 75’e çıkarsa daha iyi olur” dedi.

‘Cüneyt Çakır’a bağlı’
UEFA Yönetim Kurulu Üyesi ve TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, EURO 2020’de görev alacak Cüneyt Çakır’ı da kutladı. Yardımcı, “Cüneyt hocamızı da buradan tebrik ediyorum. Final olur mu? Tabii Cüneyt hocamızın göstereceği performansa bağlı. Ama bunun yanında şunu da söyleyeyim, EURO 2020’de görev alacak tüm hakemler İstanbul’da kalacak. Maçlara buradan gidip gelecekler. Talimatları burada bekleyecekler, bütün idmanlarını ve hazırlıklarını burada yapacaklar. Bu da UEFA için bizim ne kadar emin bir liman olduğumuzu gösteriyor. VAR merkezimizde çalışmalar yapacaklar. Yeni havalimanımız, Türk Hava Yolları’nın her yere direkt uçuşunun oluşu da büyük avantaj” yorumunu yaptı.

Berat Özdemir: Trabzon'da ayaklarımız yerden kesildi
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber