Geri Dön

Son dakika - TFF Başkanı Nihat Özdemir'den seyirci açıklaması!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir açıklamalarda bulundu. Özdemir, "Biz bu aşamada, herhangi bir şekilde seyircili oynamayı kolay görmüyoruz. Nisan'da bir durum değerlendirmesi yapacağız, aşılanma durumu nedir, vaka sayısı nereye gidiyor, ona göre karar vereceğiz." ifadelerini kullandı.

Son dakika - TFF Başkanı Nihat Özdemir'den seyirci açıklaması!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir beIN Sports'a açıklamalarda bulundu.

"Yayıncı kuruluş gelirleri 18 yerine 21'e bölünmeye başladı"
"Bir takımımız 18 transfer yaptı, sonra 22'ye çıkardı. Galatasaray ve Beşiktaş'ın da transferleri oldu. Bunların hepsini yaparken, bize beyan ettikleri finansal yapıları değerlendirdik ve oyuncuların lisanslarını verdik. Harcama limitlerinde taviz olmaz. Küme düşmeyi kaldırdığımız için yayıncı kuruluş gelirleri 18 yerine 21'e bölünmeye başladı ve her bir takım eksik gelir alarak bundan nasibini aldı."

"Nisan'da bir durum değerlendirmesi yapacağız"
"Biz bu aşamada, herhangi bir şekilde seyircili oynamayı kolay görmüyoruz. Nisan'da bir durum değerlendirmesi yapacağız, aşılanma durumu nedir, vaka sayısı nereye gidiyor, ona göre karar vereceğiz."

"Şampiyonlar Ligi finalindeki maçı seyircili oynamayı çok istiyoruz. HES kodu getirebiliriz, test zorunluluğu getirebiliriz ama Türkiye'nin pandemide nasıl bir noktaya geldiğini tüm dünyaya göstermemiz açısından ne yapıp edip tribüne seyirci almamız lazım."

Son dakika - TFF Başkanı Nihat Özdemirden seyirci açıklaması

"Bir kulübümüz ofsayt çizgisini VAR operatörü çiziyor dedi ve..."
"VAR'dan çok memnunuz. Sahada idare eden de, VAR'daki de insan, hata yapabilirler. Bizim isteğimiz, eğer bir hata yapılacaksa bunu en aza indirgemek. Bir kulübümüz ofsayt çizgisini VAR operatörü çiziyor dedi ve siyasi ilişkilerden bahsetti. Saygı duyarım. Konuyu yargıya taşıdık. Bilgi ve evrak varsa hemen bekliyoruz. Bize de vermeleri gerekiyor."

"Operatör arkadaşın VAR çizgisinin çizilmesindeki dahli yüzde 0'dır"
"Hawk-Eye, Türkiye'den önemli insanları seçip, kimlik üzerinden her türlü araştırmasını da yaparak bize geldi, eğitti, imtihana sokturdu, lisans aldırdı ve göreve getirdi. Operatör arkadaşın VAR çizgisinin çizilmesindeki dahli yüzde 0'dır."

"Yabancı hakem gelsin deniyor, öyle bir şeye ihtiyacımız yok"
"Türk hakemlerin kalitesi UEFA'da takdir görmüştür, bizim MHK ve hakemlerimiz böyle. Yabancı hakem gelsin deniyor, biz zaten yurt dışına hakem yolluyoruz, öyle bir şeye ihtiyacımız yok."

"Git şimdi savcılığa hesap ver"
"Hakem camiasının saygın bir ismi, önemli bir gazetede yazı yazan biri, 3 defa, ayrı ayrı programlarda, bir hakem Fenerbahçe'yi şampiyon yapmayacaklar dedi diyor. Verdik başsavcılığa, şimdi hakemin adını veremem diyor. Git şimdi savcılığa hesap ver."

"beIN Sports'un yayınlarının yok pahasına bir bedelle kaçak yayınlanmasıyla vergi kaybı da oluyor devletin. Bunun için yasa gerekiyorsa, yasayı çıkarmamız lazım. Mücadele edersek, bu korsan yayınları önleyebiliriz."

Fenerbahçe'nin şampiyonluk başvurusu
"Fenerbahçe'nin şampiyonlukları konusunda bir müracaatı oldu, kurullarımız bunu inceliyorlar, yakın zamanda tahmin ediyorum ki bir cevap verilecek. Fenerbahçe müracaat edince, İstanbulspor Başkanı aradı ve 'Başkan biz de şampiyon olmuşuz' dedi."

" VAR sistemi daha iyiye gidecek"
"Maçlardan sonra yöneticilerin konuşmamasını isterdim. Öyle olursa hakemlik ve VAR sistemi daha iyiye gidecek. Biz sosyal medyaya bakmıyoruz, yöneticilerimiz de bakmasın. MHK başkanından da rica ettim, hakemlerimiz bakmıyor."

Ersan Parlatan: "Keyifli bir oyun oldu"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet