Süper Lig TFF resmen açıkladı! Süper Lig'in yeni yayıncısı belli oldu, işte ödenecek rakam

TFF resmen açıkladı! Süper Lig'in yeni yayıncısı belli oldu, işte ödenecek rakam

02.03.2024 - 20:51 | Son Güncellenme:

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig ve 1'inci Lig yayın hakları için beIN Media Group ile ön sözleşme imzalandığını açıkladı.

TFF resmen açıkladı Süper Ligin yeni yayıncısı belli oldu, işte ödenecek rakam

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Haberin Devamı

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 29.02.2024 tarihli ve 40 sayılı toplantısında alınan karar uyarınca, 2 Mart 2024 Cumartesi günü saat 13.30'da TFF Levent İstanbul adresine sunulan teklif, Beşiktaş 6. Noterliği huzurunda açılmış olup; TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının Devrine İlişkin 3 Ocak 2024 tarihinde TFF'nin internet sitesinde ilan edilen ihale kapsamında Paket E (tüm yayın hakları) için Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş'nin (BEIN MEDIA GROUP) sezonluk 182.000.000,00-USD (218.400.000,00-USD KDV DAHİL) teklif verdiği tespit edilmiştir.

Yayın İhale Komisyonu'nca, Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş'nin (BEIN MEDIA GROUP) sezonluk 182.000.000,00-USD (218.400.000,00 USD KDV DAHİL) teklifi kabul edilerek, ön sözleşme imzalanmıştır. 11 Mart 2024 Pazartesi gününe kadar TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının Devrine ilişkin tüm hukuki sürecin tamamlanması kararlaştırılmıştır.

Haberin Devamı

BEIN MEDIA GROUP ANLAŞMAYI DUYURDU

TFF'nin açıklamasının ardından beIN MEDIA GROUP'tan da bir açıklama geldi. beIN MEDIA GROUP'tan yapılan açıklamada, "Yayın ihalesinde en yüksek teklifi veren Digiturk, Süper Lig ve TFF 1. Lig yayın haklarını kazandı. 23 yıldır olduğu gibi Süper Lig ve TFF 1.Lig heyecanı, 2026-2027 sezonu sonuna kadar sadece beIN SPORTS ekranlarında yaşanmaya devam edecek. Türkiye'de sporun en büyük destekçisi Digiturk, 2 Mart 2024 tarihinde yapılan yayın ihalesinde en yüksek teklifi vererek Süper Lig ve TFF 1.Lig yayın haklarını kazandı. Digiturk 23 sezondur resmi yayıncısı olduğu Süper Lig maçlarını 2026-2027 sezonunun sonuna kadar yayınlamaya devam edecek" denildi.

YOUSEF AL-OBIDLY: ÇOK GURURLUYUZ

beIN MEDIA GROUP Grup CEO’su ve Digiturk CEO'su Yousef Al-Obaidly, ihale sürecinin ardından bir açıklama yaparak Digiturk'ün bir 3 sezon daha Süper Lig'in tek yayıncısı olmaya devam edecek olmasından duyduğu derin memnuniyeti dile getirdi.

beIN MEDIA Group CEO’su ve Digiturk CEO’su Yousef Al-Obaidly şu ifadeleri kullandı:

"Trendyol Süper Ligi'nin tek resmi yayıncısı olmaktan gurur duyuyoruz. Türkiye'nin en büyük spor yatırımcısı Digiturk, yenilikçi ve kaliteli yayıncılık anlayışını beIN MEDIA GROUP'un küresel deneyimi ve uzmanlığıyla futbolseverlerle buluşturmaya devam edecek. Trendyol Süper Lig ve TFF 1. Lig'in tüm yerel ve uluslararası yayın haklarını en yüksek teklifi vererek kazanmış olmanın büyük mutluluğu içerisindeyiz. Küresel gücümüzü Türkiye'de son 23 yılda edindiğimiz engin deneyimle birleştirerek sporseverlere en kaliteli içeriği sunmaya devam edecek ve Türk futbolunun küresel pazardaki konumunu güçlendirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu hedef doğrultusunda başta teknolojiye yaptığımız yatırımlar olmak üzere son 7 yılda 20 milyar Türk lirası yatırım yaparak, sektörde standartları belirledik ve belirlemeyi sürdüreceğiz. Türk futboluna inanıyoruz, onun en büyük yatırımcısı olarak elde edeceği başarılara eşlik edecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. İlerleyen süreçte Türk futbolunun yükselen bir değer olarak futbol ekosisteminde hakettiği yerini alacağına inancımız tam. Üyelerimize sadece spor yayıncılığı değil, eğlence içeriklerimiz, OTT platformlarımız ve internet hizmetlerimizle de çok daha fazlasını sunuyor, müşterilerimize eksiksiz bir multimedya deneyimi sağlıyoruz. Bu anlaşma, beIN MEDIA GROUP'un Türkiye'nin önde gelen spor, eğlence ve medya grubu olarak uzun vadeli başarısının ve devam eden hedeflerinin bir başka kanıtıdır."