Geri Dön

Son dakika - UEFA'dan Coltescu kararı! Irkçı söyleme men cezası

UEFA, Şampiyonlar Ligi’ndeki PSG-Başakşehir maçında, Antrenör Webo’ya ırkçı sözler söylediği belirtilen dördüncü hakem Coltescu’ya sezon sonuna kadar men cezası verdi. Orta hakem Sovre de kınama cezası alırken, Webo’ya da sportmenliğe aykırı hareketten bir maç men cezası geldi

Son dakika - UEFA'dan Coltescu kararı! Irkçı söyleme men cezası

UEFA, ırkçı söylemleri nedeniyle Paris Saint-Germain (PSG)-Medipol Başakşehir maçının dördüncü hakemi Sebastian Constantin Coltescu’ya sezon sonuna kadar men cezası verdi.
Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre, 8 Aralık 2020’de Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında yaşananlar nedeniyle Genel Ceza Prensipleri’nin 11. maddesinden yargılanan Rumen hakemler Sebastian Constantin Coltescu ve Octavian Sovre’nin cezaları belli oldu.
Buna göre, maçın dördüncü hakemi Sebastian Constantin Coltescu, uygunsuz davranışta bulunduğu gerekçesiyle 2020-2021 sezonunun sonuna kadar (30 Haziran 2021) hiçbir karşılaşmada görev alamayacak ve ceza süresi dolmadan önce eğitim programına zorunlu olarak katılacak.
Aynı gerekçeyle kınama cezasına çarptırılan maçın yardımcı hakemi Octavian Sovre de 30 Haziran 2021 tarihinden önce eğitim programına zorunlu olarak tabii tutulacak.
Medipol Başakşehir Antrenörü Pierre Webo ise maç sırasında sportmenliğe aykırı hareket yaptığı gerekçesiyle bir UEFA organizasyonu maçından men cezası aldı.

Maç yarıda kalmıştı
Paris Saint Germain ile Medipol Başakşehir arasında Fransa’da oynanan maç 0-0 devam ederken, 17. dakikada ekibimizin antrenörü Pierre Webo, bir pozisyon sonrası hakeme itirazda bulunmasının ardından, kırmızı kart göreceği sırada dördüncü hakem Coltescu’nun ırkçı söylemine maruz kalmıştı.
Bu olayın üzerine iki takım oyuncuları da, hakemler değişmeden maça devam etmeyeceklerini belirterek sahadan çekilmişti. UEFA’nın hakemleri değiştirmesinin ardından maç ertesi gün tamamlanabilmiş, yaşanan olaylar dünya basınında geniş yankı uyandırmıştı.

Son dakika - UEFAdan Coltescu kararı Irkçı söyleme men cezası

Ahmet Nur Çebi: "Boş gezenin boş kalfası"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet