Geri Dön

Sörloth: "Biraz mahsur kalmış durumdayım"

Trabzonspor’un yıldızı Alexander Sörloth, salgın nedeniyle bir yere çıkamazken, gündelik rutinlerini Norveç basınına anlattı

ONUR DİNÇER

Bordo-mavili takımın golcüsü, her gün evde antrenman yaptığının altını çizdi. Sörloth, “Sadece markete gidip eve dönüyorum. Yalnız olmak sıkıcı ama buna alışığım. Kendimi sürecin uzun olacağına hazırladım” ifadelerini kullandı

Süper Lig’de gol krallığı yarışının zirvesinde bulunan Alexander Sörloth, tüm futbolcular gibi korona nedeniyle liglere verilen arayı evinde geçiriyor.
Trabzonspor’daki performansıyla tüm dünyanın dikkatini çeken futbolcu evinde bir yandan salgının uzağında kalmaya çalışırken, bir yandan da formunu korumayı amaçlıyor. Ligde lider durumda bulunan takımının başarısında attığı 19 golle büyük pay sahibi olan Sörloth, bu süreçte hayatının nasıl değiştiğini Norveç basınına anlattı.

‘FIFA oynuyorum’
Evinde tek başına olduğu bilgisini veren bordo-mavili futbolcu “Antrenman için özel bir oda oluşturdum ve burada günlük rutin çalışmalarımı gerçekleştiriyorum. Her gün antrenman yapıyor ve formumu korumaya çalışıyorum. Dışarı sadece markete gidiyor, sonra hemen eve dönüyorum. Bol bol Netflix izliyorum. FIFA gibi bazı futbol oyunları oynuyorum” dedi.
Sörloth, Trabzon’a sık sık gelerek kendisinin misafiri olan kız arkadaşıyla bu süreçte ayrı kaldıklarını da aktardı. Bu konu hakkında yıldız futbolcu, “Eve gitmiş olsaydım, Norveç’te 14 gün karantinada kalmam gerekecekti. Sonra zaten Türkiye-Norveç sınırı kapatıldı. Bu durumda onun da benim yanıma gelmesi imkansız hale geldi. Şu an burada biraz mahsur kalmış durumdayım ama sorun değil. Yalnız olmak sıkıcı bir şey evet ama 2016’dan beri yurt dışında yaşıyorum ve buna alışığım. İçinde bulunduğumuz sürecin uzun süreceğine kendimi hazırladım” diye konuştu.

Destekçisi babası
Alexander Sörloth kendisi gibi futbolcu olan bir babanın oğlu olmanın avantajını da yaşıyor. Bir dönem Bursaspor forması da giyen eski Norveçli milli futbolcu Göran Sorloth Türkiye’deki oğlu ile her gün telefonda görüşüyor, adeta bir mentor gibi akıl veriyor. Bu zor zamanların her futbolcunun belli dönemlerde başına geldiğini söyleyerek oğlunu teskin eden Göran Sörloth, içinde bulunduğumuz süreçte de oğlu ile sürekli temas halinde bu dönemi geçirmesinde kendisine destek çıkıyor.

Sörloth: Biraz mahsur kalmış durumdayım

Sörloth: Biraz mahsur kalmış durumdayım

Süper Lig lideri Beşiktaş, Sivas'a geldi
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet