Geri Dön

St Johnstone-Galatasaray tarafsız sahaya almaktan vazgeçtiler

UEFA tarafsız saha tartışmalarına noktayı koydu ve St Johnstone-Galatasaray maçının İskoçya'daki McDiarmid Park’ta oynanacağını açıkladı.

St Johnstone-Galatasaray tarafsız sahaya almaktan vazgeçtiler
Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler

Galatasaray ile St Johnstone arasındaki UEFA Avrupa Ligi 3. Ön eleme turu rövanş maçının nerede oynanacağı belli oldu. Britanya’da salgına bağlı olarak uygulanan özel kısıtlamalar nedeniyle bu mücadelenin İskoçya yerine tarafsız sahada oynanabileceği belirtiliyordu.

Bakana soru önergesi verilmişti
İskoç parlamenter Pete Wishart konuyla ilgili Britanya Spor Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi vermiş ve bakan Nigel Huddleston’dan konuya açıklık getirmesini istemişti. UEFA’nın bu karşılaşmanın tarafsız sahada oynanmasını istediğine yönelik haberler bulunduğu, bu konuda kendilerinin UEFA ile bir görüşme gerçekleştirip gerçekleştirmedikleri sorulmuş, tarafsız saha kararı alınmasının St Johnstone açısından hayal kırıklığı yaratacağı uyarısı yapılmıştı.

Sınırlı sayıda seyirci alınacak
Bu tartışmaların ardından maçın oynanacağı stadyum belli oldu. UEFA internet sitesine girdiği bilgi ile 12 Ağustos’ta St Johnston’un ev sahibi statüde olacağı Galatasaray maçının, İskoç ekibinin maçlarını oynadığı McDiarmid Park’ta oynanacağını duyurdu. 10 bin kişi kapasiteli stadyumda sınırlı sayıda seyirciyi maçı izleme imkanı tanınacak.

St Johnstone-Galatasaray tarafsız sahaya almaktan vazgeçtiler

Fatih Terim: “Stratejik bir galibiyet aldığımızı söyleyebilirim”
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner