Geri Dön

Stepne Klinsmann!

Futbol Federasyonu’nun teknik direktör arayışında önceliği Alman Milli Takımı’nı çalıştıran Joachim Löw’e verdiği, görüşmelerin olumsuz sonuçlanması halinde ikinci aday olarak belirlenen Jürgen Klinsmann ile masaya oturulacağı öğrenildi

Stepne Klinsmann!

Fatih Terim’in istifasıyla boşalan milli takımlar teknik direktörlüğü için arayışlarını sürdüren Futbol Federasyonu, Hollanda veya Alman ekolünü temsil edecek bir aday belirlemeye çalışırken seçenekler arasına Jürgen Klinsmann da alındı.
Daha önce Alman Milli Takımı’nı ve Bayern Münih’i çalıştıran Klinsmann’ın halen herhangi bir takımla bağlantısının bulunmaması adaylar arasına girmesini sağlarken, daha önce ismi gündeme gelen Guus Hiddink’in yüksek maliyeti göz önüne alınarak devre dışı kalacağı öğrenildi.
Rus Milli Takımı’nı çalıştıran Hollandalı teknik adamın baraj maçını geçip Dünya Kupası’na gitme olasılığını da göz önünde bulunduran federasyonun, arayışlarında önceliği Alman Milli Takımı’nın başında bulunan Joachim Löw’e verdiği kaydedildi. Federasyon Başkanı Mahmut Özgener ve kurmaylarının Löw’ün menajerleriyle önümüzdeki hafta başında temasa geçerek resmi teklif götüreceği bildirilirken, olumsuz bir gelişme karşısında rotanın Jürgen Klinsmann’a çevrileceği ileri sürüldü.
Klinsmann’ın Amerika’da yaşayan eşi Debbie Klinsmann dolayısıyla sık sık bu ülkeye gitmesinin Milli Takım için engel teşkil etmeyeceğini belirten yetkililer, iki Alman çalıştırıcı ile anlaşma sağlanamaması durumunda diğer seçenekler için araştırmanın süreceğini ifade ettiler.

Alman efsanesi
Jürgen Klinsmann, 2004 yılında Rudi Völler’in ardından Alman Milli Takımı’nın başına getirilmişti. 2006 Dünya Kupası’nda üçüncülüğü elde ettikten sonra sözleşmesini yenilemeyen Klinsmann 11 Temmuz 2006’da görevinden ayrılmış ve ailesiyle “normal bir yaşam” geçirmek istediğini söylemişti. Bir süre futboldan uzak duran 45 yaşındaki deneyimli futbol adamı, Ottmar Hitzfeld’in ardından Temmuz 2008’de Bayern Münih’e teknik direktör oldu. Ancak Bayern’de bekleneni veremediği için 27 Nisan 2009’da görevden alındı.

Fatih Terim: "Gemiyi en güzel şekilde limana yanaştırmaya çalışacağız"YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber