Fenerbahçe Tadic'e saldırıp, gasp etmeye çalışmıştı! Cezası belli oldu

Tadic'e saldırıp, gasp etmeye çalışmıştı! Cezası belli oldu

03.01.2024 - 12:22 | Son Güncellenme:

Fenerbahçe’nin yıldız oyuncusu Dusan Tadic’e, Ajax’ta forma giyerken Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da saldırıya uğramıştı. Sırp yıldıza gasp girişinde bulunan saldırganın cezası belli oldu.

Tadice saldırıp, gasp etmeye çalışmıştı Cezası belli oldu

Daha önce Hollanda Süper Ligi (Eredivisie) takımlarından Ajax’ta forma giyen Tadic, 28 Temmuz 2022'de evinin önünde saldırıya uğramıştı.

Haberin Devamı

TADİC OTELE SIĞINMIŞTI

Otomobilini park ettiği sırada, yanına yaklaşan kasklı 2 kişi Sırp oyuncuyu hedef aldı. Kaçmaya çalışan Tadic’i scooter ile takip eden saldırganlar, ünlü futbolcuyu boğazından yakaladı. Kısa bir arbedenin ardından hafif yaralı olarak kurtulmayı başaran Tadic, yakındaki bir otele sığındı.

MAHKEME SOYGUN AMACIYLA SALDIRIYA HÜKMETTİ

Amsterdam polisi, güvenlik kamerası kayıtlarının da yardımıyla 20 yaşındaki Muhammed F. ve 27 yaşındaki Muhammed El K.’yı yakaladı. Amsterdam Mahkemesi, bugün açıkladığı kararında, iki kişinin soygun amacıyla Tadic’e saldırdığına hükmetti.

İki kardeşten Muhammed F., 12 ay hapis cezasına çarptırıldı. Tadic’in otomobiline takip cihazı yerleştirildiğini belirten yargıç, "Bu eylem tarzının planlı bir soygunu tamamlamaya yönelik olduğu düşünülmelidir" dedi.

Haberin Devamı

Muhammed F.’nin, kamera görüntülerindeki kişinin kendisi olmadığını ve olay yerinde bulunan DNA örneklerinin, tek yumurta ikizi erkek kardeşine ait olduğunu öne sürmesi nedeniyle, mahkeme süreci uzamıştı. İkiz kardeş, mahkeme için DNA örneği vermeyi reddetmişti. Mahkeme ise kameradaki kişinin daha önceden suç kaydı bulunan Muhammed F. olduğuna ilişkin yeterli kanıt bulunduğunu bildirdi.

SAVCI İTİRAZ ETTİ

Öte yandan savcı, Muhammed El K. hakkında 12 yıl daha hapis cezası verilmesi için karara itiraz etti.

Dusan Tadic, Ajax’ta 2018-2023 yılları arasında forma giymişti ve takım kaptanıydı. Yeniden yapılanma sürecinden memnun olmadığını belirten Tadic, “yeni bir başlangıç yapmak için” kendi isteğiyle sezon başında Ajax'dan ayrılarak Fenerbahçe’ye transfer olmuştu.