Geri Dön

Tahir Karapınar: "Takımın üzerinde ölü toprağı var"

Süper Lig'de Kasımpaşa'ya 2-0 mağlup olan Fenerbahçe'de teknik sorumlu Tahir Karapınar açıklamalarda bulundu. Karapınar, "Takımın üzerinde ölü toprağı var. Çok da kötü oynamadık. Yaratıcılık ve rotasyon konusunda sıkıntımız var" deid.

Süper Lig'de Kasımpaşa'ya 2-0 mağlup olan Fenerbahçe'de teknik sorumlu Tahir Karapınar açıklamalarda bulundu.

"Golleri atsak farklı şeyler konuşurduk"
İlk yarı oynadık. 3-4 tane kaçırdığımız pozisyon var. Atmalıydık, atamadık. İkinci yarı hücumdayken kaptırdığımız toptan golü yedik. Bütün hafta konuştuk. Bireysel hatalar bizi etkiliyor. Mağlup olduk. Taraftarlarımızdan özür diliyoruz ama yapacak bir şey yok şu anda. Maçın genelinde Pozisyonlarımız var. Golleri atsak farklı şeyler konuşurduk. Takımın üzerinde ölü toprağı var. Çok da kötü oynamadık. Yaratıcılık ve rotasyon konusunda sıkıntımız var. Oyuncularımız elinden gelen mücadeleyi yapıyor. 

"Ömer Faruk'u oyuna atmayı düşünüyorduk"
"Altyapıdan oyuncularımızı değerlendirmek istiyoruz. Bu maçta da değerlendirmek istiyorduk. İyi bir sonuç olsaydı, Ömer Faruk'u oyuna atmayı düşünüyorduk ama bir türlü o rahat pozisyonu yakalayamıyoruz ama bundan sonra inşallah süre bulacaklar."

Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Karapınar, kazanmayı çok istedikleri bir maçta son vuruşlardaki beceriksizlikleri nedeniyle mağlup olduklarını belirtti. 

Kasımpaşa'nın da kendileri gibi oynamayı seven bir takım olduğunu dile getiren Karapınar, "Kazanmayı çok istediğimiz bir maçtı. İlk yarıda tüm planlarımızın tuttuğunu düşünüyorum. Birçok gol pozisyonumuz var ama son vuruşlardaki beceriksizliğimiz gol atmamızı önledi. İkinci yarıda ataktayken bireysel hatadan top kaptırdık ve golü yedik. Takımımız gol atmakta zorlanıyor, strese giriyor. Kalemize gelen ilk pozisyon da gol oluyor." diye konuştu. 

Maçı çevirmek adına ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Karapınar, sözlerini şöyle tamamladı: 

"Şanssızlıktan yakamızı kurtaramıyoruz. Sakat oyuncularımızın eksikliği de var bunda. Belli bölgelerde rotasyon yapamıyoruz. Kasımpaşa'yı kutluyorum. Altyapıdan oyuncularımızı değerlendirmek istiyoruz. Bu maçta da değerlendirmek istiyorduk. İyi sonuç olsaydı Ömer Faruk'u oynatmak istiyorduk ama o rahat pozisyonu yakalayamadık. Maçtan önce Deniz ve Ferdi'nin zaman zaman saha içinde yerlerini değiştirmeyi düşünüyorduk. Ferdi'nin ikinci yarı süratinden yararlanmak istiyorduk. Deniz'in de şutlarından faydalanmak istemiştik. Ancak bireysel hatadan gol yedik ve çıkaramadık."

Tahir Karapınar: Takımın üzerinde ölü toprağı var

Luiz Gustavo İlk PSG Maçını Anlattı

Beşiktaş taraftarının şampiyonluk kutlamaları
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet