Geri Dön

Tamer Tuna: Tüm hataları bir güne sığdırdık

Fraport-TAV Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, "Olabilecek tüm hataları bir güne sığdırdığımız bir maç oldu" dedi.

Fraport-TAV Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, farklı kupa yenilgisinin ardından konuştu.

İkinci yarının hemen başında yedikleri golle maçtan koptuklarını belirten Fraport-TAV Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, "Olabilecek tüm hataları bir güne sığdırdığımız bir maç oldu. Hedefimiz finale kalmaktı, kupayı kazanmaktı. İki hedef oluşturmuştuk. Geldiğimizde ilk planda tamamıyla ligde devam etme hedefi vardı. Kupayı da bu oyuncularımızla bu seviyeye getirdik. Göztepe'yi, Sivasspor'u 4 maç sonra eledikten sonra Alanyaspor ile oynadık. İki ayaklı maçlarda planınızı -hele ilk maçın skorundan sonra- bugün yapabilecek tüm oyun planlarımızı, düşüncelerimizi farklı şekilde yansıtmak istedik ama iki duran top maalesef yediğimiz gol, avantajlı skorlarda bu tarz maçalarda, rakip adına olumlu olmaya başlıyor. Bazı hamleleri yaptık, ikinci yarıda riskler aldık ama ikinci yarının başında yaptığımız hata bize gol olarak geri dönünce maalesef döndürülemeyen maç haline geldi. Oyuncularımla ilgili bugün eleştireceğim çok nokta var ama bu takımla bu seviyeye kadar taşıdık. İki hedef oluşturduk. Birinci hedef ligdi. İkinci hedefi kupaydı. Bu noktaya gelmek de çok önemliydi ama istediğimize ulaşamadık. Artık ligde yolumuza devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

"BÜYÜK TECRÜBE EDİNDİK"

Takımının sahasındaki oyunundan memnun olmadığını belirten Tamer Tuna, "Bugüne kadar ortaya koyduğumuz oyunun gücünün, oyuncularımızın arzusunun ve disiplinimizin hiç görünmediği karşılaşma oldu. Bunu yaşamak önemli. Büyük tecrübe edindik. Çünkü oyuncularım ya da yapmak istediklerimiz adına o bütünlüğü sahada hep birlikte gerçekleştiremeyeceğimiz, ortaya çıkmayacağını göstermiş oldular. Bu anlamda bugün istediğimiz hiçbir şey olmadı. Biz kendi kalitemiz, gücümüz ve tüm özelliklerimizin maalesef futbolda olan hatalar sebebiyle ortaya koyamadığımız bir gece yaşadık" dedi. 

"RAKİBİMİZİN DEFANSİF ZAAFLARINI KULLANAMADIK"

Bir gazetecinin Antalyasporun Beşiktaş maçındaki başarılı performansının neden Alanyaspor maçına yansıtamadığı sorusuna Tuna, "Ligdeki hedefimiz seneye ligde devam etmekti bu inançla ve bu takımla buraya kadar geldik. İyi bir seri yakaladık. 9 maçtır kaybetmeyen, 5'ini kazanan bir takımdık. Rize ile bunu 10'a çıkarmak istiyoruz. Amacımız, hedefimiz bu. Kolay geçmiyor lig de zor. Kupada büyük hedef oluşturmuştuk. Beşiktaş maçında performans anlamında bu geçişi yaşayacağımızı ben de tahmin etmedim. Maç öncesi de takımız iyi seviyedeydi. Maalesef bugün; çok çalışırsınız, analiz edersiniz, aynı şekilde goller yersiniz. Maalesef kornerler Alanyaspor'un en güçlü yönlerinden biriydi. Defansif zaafları vardı biz kullanmadık. Beşiktaş maçında performansımız iyi seviyedeydi ama kupa maçında bunu sürdüremedik" diye konuştu.

Tamer Tuna: Tüm hataları bir güne sığdırdık

 

 

Fatih Terim: “3 puan bize iyi geldi ama Falcao’yu kaybettiğimize üzgünüz”YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber