Süper Lig TFF açıkladı! Lig fikstürüne Süper Kupa ayarı

TFF açıkladı! Lig fikstürüne Süper Kupa ayarı

21.02.2024 - 21:21 | Son Güncellenme:

TFF, Süper Kupa finalinin 7 Nisan'da oynanacak olması sebebiyle Süper Lig fikstürünün bir hafta kaydırıldığını ve ligin 26 Mayıs'ta biteceğini açıkladı.

TFF açıkladı Lig fikstürüne Süper Kupa ayarı

Türkiye Futbol Federasyonu, 7 Nisan 2024'te oynanmasına karar verilen Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa maçına ilişkin bir bilgilendirme yayınladı.

Haberin Devamı

LİGE ERTELEME

TFF, Süper Lig'in birer hafta kaydırılarak 26 Mayıs 2024'te sona ereceğini açıkladı. Ayrıca Süper Kupa'nın ertelenmiş olması nedeniyle yeni transferlerin 7 Nisan'daki maçta oynayıp oynamama durumları merak ediliyordu. TFF'nin konuya ilişkin yaptığı bilgilendirmede, yeni transferlerin oynayabileceği duyuruldu.

TFF'den yapılan açıklama şu şekilde:

7 Nisan 2024 tarihinde oynanmasına karar verilen Turkcell Süper Kupa müsabakası nedeniyle;

Trendyol Süper Lig'in 5, 6, 7 ve 8 Nisan tarihlerinde oynanması planlanan 32. haftadan itibaren birer hafta kaydırılarak 26 Mayıs 2024 tarihinde tamamlanmasına,

Turkcell Süper Kupa müsabakasında takvim değişikliği nedeniyle Futbol Müsabaka Talimatı'nın 18. maddesinin bu maçta uygulanmamasına ve kulüplerin transfer ettiği futbolcuları finalde oynatabilmelerine karar verilmiştir.