Galatasaray Thomas Tuchel iddiası: Galatasaray'ı reddetti

Thomas Tuchel iddiası: Galatasaray'ı reddetti

05.12.2023 - 17:51 | Son Güncellenme:

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerinden Bayern Münih'in Teknik Direktörü Thomas Tuchel ile ilgili Alman basını bir iddia ortaya attı.

Thomas Tuchel iddiası: Galatasarayı reddetti

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Şampiyonlar Ligi'ndeki Bayern Münih-Kopenhag maçı sonrası Alman devini eleştirmişti. Okan Buruk 0-0 biten maç sonrası "Bayern Münih’in Kopenhag'a puan vermesi hayal kırıklığı oluşturdu. Bayern ilk defa rotasyon yaptı ve maç içerisinde de çok kazanmak istiyormuş gibi bir oyun sergilemedi." ifadelerini kullanmıştı.

Haberin Devamı

Buruk'un bu sözleri Alman basınında geniş yankı bulurken, ülke basınındaki haberlerde Galatasaraylı taraftarların Thomas Tuchel öfkesine değinildi.

Öte yandan Galatasaraylıların Thomas Tuchel kızgınlığının sadece Kopenhag maçından kaynaklı olmadığı vurgulandı. Bild'de yer alan habere göre Galatasaraylı taraftarların Thomas Tuchel öfkesi 2014 yılına dayanıyor.

Haberde 9 yıl önce Galatasaray'ın takımın başına Thomas Tuchel'i getirmek istediği belirtildi. Aynı dönemde Joachim Löw ve Ottmar Hitzfeld gibi Alman teknik direktörlerin de Galatasaray'ın gündeminde olduğu aktarıldı.

Yine haberde Thomas Tuchel'in Galatasaray'ın ilgisine kayıtsız kalmadığı ve menajerini müzakereler için Türkiye'ye gönderdiği kaydedildi. Buna karşın Thomas Tuchel'in birden pazarlık masasından kalktığı ve o dönem Mainz'den Borussia Dortmund'a geçip Jürgen Klopp'un halefi olduğu hatırlatıldı.

Haberin Devamı