Türkiye Kupası Trabzonspor'da Abdullah Avcı'dan sakatlık cevabı!

Trabzonspor'da Abdullah Avcı'dan sakatlık cevabı!

28.02.2024 - 20:08 | Son Güncellenme:

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Türkiye Kupası'nda yarı finale yükselmelerinin ardından konuştu.

Trabzonsporda Abdullah Avcıdan sakatlık cevabı

Türkiye Kupası'nın çeyrek finalinde Başakşehir engeline takılmayan Trabzonspor'da teknik direktör Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

Beşiktaş maçı sonrası oyunlarının geliştiğini belirten Abdullah Avcı, "Tur atladığımız için çok mutluyuz. Beşiktaş maçından bu yana gelişen oyunumuz. İlk yarıda oyunda baskıları doğru yaptık. İlk yarıda net pozisyonlarımız var. İlk yarıda koparabilirdik. Tekrarlı hücumları daha fazla denememiz gerekiyordu. Doğru zamanda gol geldi, fırsatlar da vardı. Rakibe çok fazla vermedik. Doğru savunma, doğru hücum, karşılığında turu aldık. Yarı final bundan sonra. Trabzonspor, büyüklüğünü bu kupalara ambargo koyarak almıştır. Bu kupa önemli hedeflerimizden birisi. Hedefimize doğru gidiyoruz. Trabzonspor, inadıyla vazgeçmez. Mutluyuz. Başakşehir'e bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum. Taraftara teşekkür ederim buraya gelenlere. Onlar bizimle birlikte olduğunda biz bir fazla oluyoruz" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Umut Güneş ve Paul Onuachu'nun sakatlığına dair soruya Abdullah Avcı, "Umut Güneş çok önemli mesafe kat ediyor, ona teşekkür ediyoruz. Bardhi bize yardımcı oluyor. Çalışmanın karşılığını Umut alıyor. Kafasına top geldi, tomografi çektirmeye gitti. Onuachu'nun MR'ı çekilecek. Yarın daha sağlıklı bilgi verilebilir" cevabını verdi.

Trabzonspor'da transfer çalışmalarına dair konuşan Abdullah Avcı, "Bunun felsefesi olması lazım, biz bunu yapmaya çalışıyoruz. Yoğun çalışıyoruz. İstediğimiz profilleri söyledim. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz, hızla mesafe ediyoruz. Umarım iki sene önceki organizasyonu oluştururuz" dedi.