Geri Dön

Transferi başaramadılar

Galatasaray’ın mali açıdan sıkıntı yaşamasında transfer adımları başrolü oynadı, ciddi rakamlar ödendi ve kaçınılmaz son geldi.

Transferi başaramadılar

UEFA’nın başa baş görüşmeleri Galatasaray için kâbus oldu. Kâbusa giden yolda sarı-kırmızıların başı en çok transfer konularında ağrıdı. 2012-13 sezonundan bu yana kadrosunda sürekli revizyona giden ve birçok futbolcuya ciddi meblağlar ödeyen Cim-Bom, kaçınılmaz sona tutuldu.

2012-13 sezonunda dünyaca ünlü yıldızlar Didier Drogba ve Wesley Sneijder’a 11.5 milyon euro giderken, Amrabat ve Burak Yılmaz’a tam 14 milyon euro harcandı. Bu plansız ortamda Cris, Dany ve Furkan Özçal gibi yarar sağlayamayan oyunculara yaklaşık 7 milyon euro akıtıldı.

Ancak sarı-kırmızılılar için patlak veren sezon 2013-14 oldu. Roberto Mancini ile özellikle devre arasında 9 futbolcu alan ve hiçbirini şu anda kullanamayan Cim-Bom, sezon genelinde toplam 42 milyon euro harcadı. Gelir olarak ise satılan futbolculardan sadece 2 milyon euro elde edilebildi.

Kısaca 2012-13 ve 2013-14 sezonları toplamında sadece transferdeki fark 67 milyon euroya ulaştı ve Galatasaray, başa baş görüşmelerinde UEFA’nın koyduğu 45 milyon euroluk sınırı fazlasıyla geçti.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Siirt Özel İdarespor tesisinde incelemelerde bulunduYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber