Geri Dön

Tümer Metin: Pereira giderse, değişir

Spor Toto Süper Lig'in 10. haftasında Fenerbahçe sahasında Aytemiz Alanyaspor'u konuk etti. Baskılı bir şekilde oyuna başlayan sarı lacivertliler fırsatları değerlendiremeyince sahadan 2-1 mağlup ayrıldı.

Tümer Metin: Pereira giderse, değişir

Süper Lig'de Fenerbahçe'nin Alanyaspor'a 2-1 yenildiği maçı Tümer Metin Değerlendirdi.

BEKLENTİLER FARKLI
Fenerbahçe, 3-4-3 gibi oynuyor. 3-4-3'ün kenar oyuncularından beklenti farklı, 3-5-2'de kenar oyuncularından beklenti farklıdır.

FERDİ, NAZIM OLMAZ!
Fenerbahçe'de Ferdi 3-4-3'ün sol kenar oyuncusu değil. Nazım da 3-4-3'te olmaz 3-5-2'nin sağ kanat oyuncusudur. Ferdi ile 3'lü olmaz. Ferdi'nin bence 3'lü savunmanın hiçbir yerinde oynayacak meziyetleri yok.

VITOR PEREIRA DEĞİŞİRSE...
Fenerbahçe'nin teknik direktörü değişirse, kim gelirse gelsin 4'lü savunmaya döner. Fenerbahçe'nin kadrosu, dışarıda olan herkesin ağzının suyunu akıtır. Doğru dizilişle, doğru formasyonla, herkesi sahanın içine çekerek, herkesi kucaklayarak.

ROTASYON FAZLA!
Rotasyon günümüzün olmazsa olmazıdır ama Fenerbahçe'de çok fazla. 7-8 futbolcu iskeletin olacak. Onun üzerinden rotasyon yapacaksın. Ben hafta içi çalışmayacağım ama oynayacağımı bileceğim ya da çok çalışacağım ama oynamayacağımı bileceğim böyle olmaz.

MESUT, PELKAS, SOSA, İRFAN...
Mesut'un, Pelkas'ın, Sosa'nın kafa önde, Mert Hakan ortada yok, İrfan sakatlıktan döndü kafa önde. Bu oyuncular seni hayal ettiren oyuncular, bu oyuncular seni hücumda genlerini ortaya çıkaracak oyuncular. Bu oyuncuların gönlü ayakları, ruhu, cebi, her tarafı memnun olmak zorunda ancak öyle gidersin sonuca. Kazanırken bile bu oyuncuların kafa yerde.

SORUN SAHADA!
Fenerbahçe'nin sorunu dışarıda değildir. Fenerbahçe'nin sorunu sahada. Teknik direktörün, oyuncuların, başkanın değiştirmesi gereken ilk şey saha. Bu kadro çok daha iyi bir oyun oynar. Fenerbahçe'nin genlerinde güçlü oyun vardır. Sezon içerisinde maç kaybedebilirsiniz ancak sezonun genelinde Fenerbahçe için güçlü oyun söz konusudur.

Tümer Metin: Pereira giderse, değişir

Felipe Melo, kazandığı Libertadores kupalarıyla uyudu
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber