Geri Dön

Tunay Şimşek'in hedefi Pekin Olimpiyatları!

Short Track Milli Takım  sporcularından Tunay Şimşek, kış olimpiyatlarında Türkiye'yi temsil etme hedefine kilitlendi.

Tunay Şimşek'in hedefi Pekin Olimpiyatları!

Short Track Milli Takım  sporcularından Tunay Şimşek, kış olimpiyatlarında Türkiye'yi temsil etme hedefine kilitlendi. 

Short Track Milli Takımı, başantrenör Artur Sultangaliyev'in  yönetiminde Samsun Buz Sporları Salonu'nda, 2022 Pekin Kış Olimpiyatları'na kota  almak için antrenmanlarını sürdürüyor.

Türkiye Buz Pateni Federasyonunca (TBPF) organize edilen Short Track  Milli Takım kampına katılan ay-yıldızlı sporcu Tunay Şimşek, 2014 yılında milli  takıma seçildiğini ve şimdiye kadar Erzurum'da çalışmalarını sürdürdüğünü  söyledi.

Kuzeninin sayesinde buz hokeyi ile kariyerine başladığını dile getiren  Tunay, buz hokeyinde kendini geliştirmek için 'short track'a (kısa mesafe sürat  pateni) yöneldiğini, ilk yarışmasında Türkiye birinciliği elde ettikten sonra  yoluna bu sporla devam ettiğini anlattı.

2022 Pekin Kış Olimpiyatları öncesi Samsun'da seçmelere  hazırlandıklarını belirten Tunay, Samsun'daki çalışmalarının yoğun ve başarılı  geçtiğini ifade etti.

Her sabah 2-3 saat buz antrenmanları yaptıklarını akşam ise atletizm,  fitness ve bisiklet çalışması yaptıklarını dile getiren Tunay, "Yoğun bir çalışma  yapıyoruz. Az bir zamanımız kaldı bunu en iyi şekilde değerlendirmemiz lazım."  dedi.

Tunay Şimşek, antrenmanlarda fiziksel güçlendirme yaptıklarını  belirterek, "Düz koşu yapmıyoruz sadece bisiklet sürüyoruz. Bu hem bacak  kaslarımıza iyi geliyor hem da kondisyonumuza iyi geliyor. Onun dışında buzdaki  antrenmanlarımız da kuvvet ve sürate yönelik oluyor." diye konuştu.

Tunay Şimşekin hedefi Pekin Olimpiyatları

"Ülkem için bir ilki başarmak istiyorum"

Bütün sporcuların hayalinde iyi bir yere gelmek olduğunu, kendisinin  de bunu istediğini vurgulayan Tunay, şunları kaydetti:

"Çok iyi yerlere gelmeyi bütün sporcular ister ama ben ülkem için bir  ilki başarmak istiyorum. Kış olimpiyatlarına gitmek ve benden sonra gelecek  gençlerin önünü açmak istiyorum. Daha önce dünya ve Avrupa gençlerde  başarılarımız ve kürsümüz oldu fakat şimdi A takımında ses getirmek istiyoruz.  Zoru başarmak istiyoruz gerçekten, inşallah başaracağız."

Aksal Yavuz'dan şampiyonluk ve Uğurcan Çakır yorumu | 'Takımdan ayrılırsa...'
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber