Geri Dön

Türkiye’nin 70 yıllık hayali gerçek oldu

Türkiye’nin ilk veledrom tesisinin temel atma töreni dün yapıldı

Türkiye’nin 70 yıllık hayali gerçek oldu

Törende konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, veledromun 70 yıllık bir hayal olduğunu hatırlattı, “Sporu geliştirmek için büyük bir gayret içindeyiz. Tesis de bunun somut bir örneği” dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ise “100 milyon liraya yapılan tesis ülkemize hayırlı olsun” diye konuştu

Türkiye’nin hayallerinden biri olan olimpik veledrom tesisinin temeli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından Konya’da düzenlenen törenle atıldı.
Törene ayrıca Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Konya Valisi Vahdetin Özkan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve sporcular katıldı.
İlk olarak sözü alan Bakan Kasapoğlu, veledromun Türkiye’nin 70 yıllık hayali olduğunu hatırlatırken, “Altyapıyı ve sporu gerçekleştirmek açısından büyük bir gayret içindeyiz. Bu tesis de bunun en somut örneği. Tesis 6-7 ay içinde tamamlanacak ve hem ulusal hem de uluslararası anlamda pek çok organizasyona en güze şekilde ev sahipliği yapacağız” dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise şu ifadeleri kullandı: “Karahüyük Mahallesi’nde 17 bin 600 metrekarelik inşa alanına sahip veledrom 2 bin 275 seyirci kapasitesine sahip olacak. Yaklaşık 100 milyon lira yatırım bedeliyle yapılacak olan bu tesis için Sayın Bakanımıza, Konyalı hemşehrilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Konya Veledromu, Konya’mız için, ülkemiz, milletimiz ve genç sporcularımız için hayırlı uğurlu olsun.”
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak, “Daha Yeşil ve Yaşanabilir Şehirler” hedefiyle, 2023 yılına kadar 3 bin kilometre bisiklet yolu yapmak için yola çıktıklarını da dile getiren Kurum, bakanlık eliyle toplamda 480 kilometre bisiklet yolunu tamamladıklarını, projesi bitmiş 450 kilometre bisiklet yolunun ise inşa çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Türkiye’nin 70 yıllık hayali gerçek oldu

Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Burak Elmas, listelerini divan kuruluna teslim etti
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet