Geri Dön

Üçü bir arada

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Selçuk İnan, Tolga Ciğerci ve Nigel de Jong'u bir arada kullanacak, Fenerbahçe'yi ortadan vuracak.

Üçü bir arada

NEVZAT DİNDAR

Fenerbahçe karşısında güçlü bir orta saha hedefleyen Galatasaray Teknik Direktörü, 4-3-3 formasyonuna dönerek, ön libero olarak görev verdiği üç yıldız ismi bir arada oynatmayı planlıyor. Böylece forvet ile savunma arasındaki koordinasyonun kusursuz işlemesi düşünülüyor.

Galatasaray’da futbolculara izin vermesine rağmen Florya’ya kapanarak, Fenerbahçe derbisi için dersini çalışan teknik direktör Jan Olde Riekerink’in, Fenerbahçe karşısında daha önce denenmemiş bir formül üzerinde durduğu öğrenildi.

Hollandalı teknik adamın, güçlü bir orta saha için kolları sıvadığı ve bu yüzden Selçuk-Tolga ve De Jong’u aynı anda oynatmanın planları içerisinde olduğu bildirildi. Böylece orta alanda ipleri eline almak isteyen Riekerink’in son dönemdeki düşüşe bu şekilde mühahalede bulunmak istediği belirtildi.

Milli maçlar sonrası

Kadıköy’de 4-3-3 formasyonuna dönme eğilimi içinde olan Hollandalı teknik adamın, savunmanın önünde De Jong’u görevlendireceği, Tolga ile Selçuk’u ise sağ ve sol tarafta kullanacağı bildirildi. Riekerink’in Selçuk ve Tolga’dan kanat savunmasına da zaman zaman destek vermelerini isteyeceği dile getirildi.

Fenerbahçe’nin etkili kanat isimlerine sahip olması yüzünden bu düşüncede olan Riekerink’in, öncelikle orta sahada ipleri eline alarak oyunu kontrol altında tutmaya çalışacağı vurgulandı. Ayrıca forvet ile savunma arasındaki koordinasyon da bu şekilde tam olarak sağlanmış olacak.

Bugünden itibaren Fenerbahçe derbisinin hazırlıklarına başlayacak olan sarı-kırmızılılarda Riekerink’in şu an için kafasında bu sistem olduğu ancak milli maçlar sonra bu kararını netleştirip antrenmanlarda bu sistemi çalıştıracağı ifade edildi.

Fenerbahçe’de Mehmet Topal’ın yokluğunu fırsat bilen Riekerink, güçlü bir orta saha ile hakimiyeti sağlamaya çalışacak.

Erol Bulut: "Basit bir pas hatasından gol yedik"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet