Geri Dön

UEFA harekete geçti: Bu kesinlikle kabul edilemez!

Hakem Octavian Sovre’nin Borussia Dortmund’un yıldızı Erling Haaland'dan imza almasına UEFA’dan tepki geldi, hakemlerin bu tip davranışlardan uzak durması istendi.

UEFA harekete geçti: Bu kesinlikle kabul edilemez!
Onur Dinçer - Skorer Dış Haberler

Rumen hakem Octavian Sovre, Manchester City ile Şampiyonlar Ligi maçının ardından Borussia Dortmund’un yıldızı Erling Haaland'dan imza istemiş, yıldız futbolcu tünelde hakemin kartlarını imzalamıştı. Futbolda eşine rastlanmadık bu görüntüler, yan hakemin profesyonelliğinin sorgulanmasına yol açmıştı.
UEFA ‘kabul edilemez’ olarak niteledi

Bu görüntüler UEFA’yı harekete geçirdi. Futbol kamuoyunun gündemine oturan görüntülerle ilgili olarak gözler, Avrupa futbolunun patronlar katından nasıl bir reaksiyon verileceğine çevrilirken, beklenen tepki geldi. UEFA, bir hakemin bir futbolcudan imza almasını ‘masum’ bir hareket olarak görmediğini, yaşananları ‘kabul edilemez’ diye niteleyerek ortaya koydu.

‘Futbolcu gelip sizden imza istiyor mu?’

UEFA Hakem Komitesi Başkanı Roberto Rosetti, tüneldeki vakanın ardından hakemlere uyarıda bulundu: “Oyuncular kadar saygı duyulmak istiyorsanız, neden onların imzasını veya formalarını isteyesiniz? Sizden de aynısını mı istiyorlar? Bu kesinlikle kabul edilemez, bu bir itibar meselesi. UEFA maçlarında ne kadar çok TV kamerası olduğunu ve her şeyi yakaladığını unutmayın”.

UEFA harekete geçti: Bu kesinlikle kabul edilemez

Emre Akbaba: İnşallah Cumartesi çifte bayram yaşatırız
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet