Fenerbahçe UEFA'dan Fenerbahçe teknik direktörü İsmail Kartal'a ertelemeli men cezası!

UEFA'dan Fenerbahçe teknik direktörü İsmail Kartal'a ertelemeli men cezası!

14.10.2023 - 15:42 | Son Güncellenme:

Fenerbahçe'nin bu sezon başında Konferans Ligi play-off turunda Twente'yi eleyerek gruplara kaldığı eşleşmeden teknik direktör İsmail Kartal'a ceza çıktı.

UEFAdan Fenerbahçe teknik direktörü İsmail Kartala ertelemeli men cezası

UEFA Konferans Ligi play-off turunda Fenerbahçe'nin Twente'yi eleyerek gruplara kaldığı eşleşmeden sarı-lacivertlilere ceza çıktı.

Haberin Devamı

İSMAİL KARTAL SORUMLU TUTULDU

UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu'nun aldığı karara göre Hollanda'daki karşılaşmanın başlama vuruşunun geç yapılmasından, sarı-lacivertli kulüp ve teknik direktör İsmail Kartal sorumlu tutuldu.

UEFAdan Fenerbahçe teknik direktörü İsmail Kartala ertelemeli men cezası

ERTELEMELİ MEN CEZASI

Twente-Fenerbahçe maçında başlama vuruşunun zamanında yapılamamasından sorumlu tutulan İsmail Kartal'a, ertelemeli 1 maç men cezası verildi. Kararda bu 1 maçlık yaptırımın erteleme süresi, bir yıl olarak duyuruldu.

PARA CEZASI DA VERİLDİ

Yine bu karşılaşmadaki geç başlama vuruşu nedeniyle ayrıca kulübe de 25 bin Euro para cezası kesildi. Aynı maçta takımın uygunsuz davranışı başlığı altında da 3 bin euroluk bir para cezasına hükmedildi.

UEFAdan Fenerbahçe teknik direktörü İsmail Kartala ertelemeli men cezası

DAHA ÖNCE DE UYARI CEZASI ALMIŞTI

Haberin Devamı

İsmail Kartal 2021-22 sezonunda da UEFA tarafından aynı gerekçeyle cezalandırılmıştı. Konferans Ligi'nde İstanbul'daki Slavia Prag-Fenerbahçe maçında müsabakanın geç başlamasından dolayı İsmail Kartal, UEFA'dan uyarı cezası almıştı.