Şampiyonlar Ligi UEFA'nın kuralı değişti! Şampiyonlar Ligi finali öncesi Arda Güler'e müjdeli haber

UEFA'nın kuralı değişti! Şampiyonlar Ligi finali öncesi Arda Güler'e müjdeli haber

29.05.2024 - 17:52 | Son Güncellenme:

UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde Real Madrid ile Borussia Dortmund, 1 Haziran Cumartesi günü Wembley'de karşı karşıya gelecek. Kritik mücadele öncesi İspanya'dan Arda Güler'i de yakından ilgilendiren bir iddia ortaya atıldı.

UEFAnın kuralı değişti Şampiyonlar Ligi finali öncesi Arda Gülere müjdeli haber

UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde Real Madrid ile Borussia Dortmund, Wembley'de karşı karşıya gelecek. Kritik final öncesi İspanya'dan Arda Güler'i de yakından ilgilendiren bir iddia ortaya atıldı. İşte detaylar...

Haberin Devamı

ANCELOTTI ZORLU MAÇLARDA SÜRE VERMİYOR

Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, bu sezon fiziksel anlamda zorlu geçen maçlarda Arda Güler'e şans vermedi. İtalyan teknik adamın Şampiyonlar Ligi finalinde Borussia Dortmund'a karşı Arda Güler'e şans verip vermeyeceği maçın gidişatına göre şekillenecek.

UEFAnın kuralı değişti Şampiyonlar Ligi finali öncesi Arda Gülere müjdeli haber

ANCELOTTI: FİNALDE FAYDALI OLABİLİR

Real Madrid Teknik Direktörü Ancelotti, Borussia Dortmund ile oynanacak final maçında Arda Güler'in takıma fayda sağlayabileceğini söyledi.

Ancelotti, "Arda son maçlarda kabiliyetini ve özelliklerini gösterdi. Nerdeyse yüzde 100 ile oynadı. Cumartesi günkü final maçı için de faydalı olabilir. Sahip olduğumuz opsiyonlardan biri de Arda." ifadelerini kullanmıştı.

Haberin Devamı

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE FORMA GİYEMEDİ

Bu sezon başında sakatlıklar sebebiyle yeşil sahalardan uzak kalan Arda Güler, Ocak ayında oynanan Arandina maçında ilk kez süre almıştı. Braga ile oynanan Şampiyonlar Ligi grup maçında kadroya dahil edilen fakat süre bulamayan milli futbolcu, Devler Ligi'nde oynama fırsatı bulamadı.

UEFA'nın kuralına göre Şampiyonlar Ligi'nde süre bulamayan futbolcular, kupanın kazanılması halinde madalya sahibi olamıyor.

UEFAnın kuralı değişti Şampiyonlar Ligi finali öncesi Arda Gülere müjdeli haber

İSPANYA'DAN FLAŞ İDDİA: UEFA'NIN KURALI DEĞİŞTİ

İspanyol basınında yer alan habere göre UEFA'nın 'Şampiyonlar Ligi'nde forma giyemeyen futbolcular madalya kazanamaz." kuralı değişti.

Jose Felix Diaz'ın haberine göre bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde süre bulamayan Belçikalı kaleci Thibaut Courtois ile milli futbolcu Arda Güler, Dortmund maçında oynayıp oynamamasına bakılmadan madalya sahibi olacak. 

UEFA'nın yeni kuralına göre bir oyuncunun Devler Ligi kadrosunda yer alması madalya sahibi olup turnuvayı kazanma statüsüne yeterli olacak.

UEFAnın kuralı değişti Şampiyonlar Ligi finali öncesi Arda Gülere müjdeli haber