Geri Dön

Ümit Karan 1.7 milyon TL’sini kaptırdı!

Eski futbolcu ve teknik direktör Ümit Karan, brokerlık yapan bir arkadaşına yatırım amaçlı 1 milyon 700 bin TL verdi. Ancak Karan'ın parasını alan kişi ortadan kayboldu.

Ümit Karan 1.7 milyon TL’sini kaptırdı!

Kariyerine teknik direktör olarak devam eden Ümit Karan, kardeşi ile birlikte dolandırıcı kurbanı oldu. Karan'ın arkadaşı olan Ender S. isimli şahıs, bir medya grubuyla irtibata geçip brokerlığa başladığını ve kendisine yatırım yapması durumunda yüzde elli kazanç sağlayacağını söyledi.

Kâr hayali kurarken anapara da gitti
Arkadaşlarına inanan Karan kardeşler, sözkonusu kişiye toplam 1 milyon 700 bin liralık ödeme yaptı. Ancak iki kardeş, daha sonra çevresindeki diğer arkadaşlarının da çeşitli miktarda para yatırdığını öğrendi. Ender S. ise aradan aylar geçmesine rağmen yatırımdan kâr elde ettiremediği gibi bir de anaparanın azaldığını söyledi.

7 kişiyi mağdur edip kayboldu
Bunun üzerine Karan kardeşler paralarını istedi. Fakat topladığı meblağı iade edeceğini söyleyen Ender S., ortadan kayboldu. Dolandırıldığını anlayan Ümit Karan ve kardeşi, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Savcılık, ünlü teknik direktörün yanı sıra toplamda 7 kişinin mağdur olduğunu belirledi.

Savcılıktan takipsizlik kararı
Savcılık yaşanan süreçte, olayın hukuki itilaf olduğunu belirterek soruşturmayı takipsizlik kararıyla sonuçlandırdı. Karan, takipsizlik kararına itiraz etti. İstanbul Sulh Ceza Hâkimliği ünlü futbolcunun itiraz kararını kabul etti. Soruşturma halen sürüyor.

İskenderunspor'dan ayrıldı
Survivor'a katıldıktan sonra yorumculuk yapan ve daha sonra bu işe ara veren Ümit Karan geçen sezon Menemenspor, bu sezon başında ise İskenderunspor'u çalıştırmıştı. Ancak alınan başarısız sonuçların ardından ünlü futbol adamının İskenderunspor ile yolları da geçtiğimiz günlerde ayrıldı.

Ümit Karan 1.7 milyon TL’sini kaptırdı

Klopp'un Watford galibiyeti sonrası açıklamaları...

Ralf Rangnick'ten Scott McTominay ve Fred'e övgü
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber