Geri Dön

Ünal Aysal'dan Ergin Ataman'a: "Futbol takımını çalıştırır mısın?"

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, yeni teknik direktörü Cesare Prandelli'yi bugün KAP'a bildirene kadar, hoca bulmak için küçük bir dünya turu attı. Hatta basketbol takımı coachu Ergin Ataman'a bile teklif yaptı

Ünal Aysal'dan Ergin Ataman'a: "Futbol takımını çalıştırır mısın?"

Galatasaray yeni hocasını buldu ama Cesare Prandelli ismi üzerinde karar kılana kadar başkan Ünal Aysal neredesye küçük bir dünya turu attı.

Önce "Alman ve Hollanda ekolü" dedi.. Löw, Klinsmann, Hitzfeld ve Thomas Tuchel isimleri ile görüşüldü. Löw'ün zamanı yoktu, Klinsmann gelmek istemedi, Hidzfeld emekli olacağını belirtti. Thomas Tuchel önce 'evet' dedi, sonra 'tükenmişlik sendromunu' öne sürerek teklifi kabul etmeyeceğini belirtti.

Zenit'ten ayrılan İtalyan Spaletti pahalı geldi. Manchester United'dan ayrılan David Moyes, eski yönetici Haldun Üstünel'in araya girmesiyle İstanbul'a geldi. Göstermelik bir görüşme yapıldı. Ona "Bekle" dendi. Sonra olmayacağı ona da iletildi.

Ardından araya Hikmet Karaman girdi. Aracılar vasıtasıyla Aysal'la görüşmek isteyen Karaman'a Les Ottomans Otel'de randevu verildi. Başkan "Görüştük. Alman hocaları sordum" dedi, Karaman "Görüşmedik" dedi. O da olmadı.

Ama bu görüşmelerin en ilginci 10 gün önce Bodrum'da gerçekleşti. Ünal Aysal basketbol takımının coachu Ergin Ataman ile 23 Haziran pazartesi akşamı Bodrum'da buluştu. Ataman'a çok değer verdiği için fikirlerini sordu. Ardından da bombayı patlattı: "Futbol takımını çalıştırır mısın?"

Ergin Ataman önce afalladı ama o da şok bir cevap verdi: "Bana bir yıl süre verin. Diplomasını alayım. Biraz İtalya'da pratik yapayım. Sonra neden olmasın." Ama tabi ki Ergin Ataman hamlesi de boşa çıktı. Çünkü teoride kulağa hoş gelebilirdi ama ya pratikte? Olası kötü sonuçlarda yaşanacak skandal başkan Aysal'a geri adım attırdı.

(3puan)Fatih Terim'den immün plazma bağışı çağrısı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber