Geri Dön

Üvey evlatlar

Beşiktaş'ın 4 çocuğu Emre Özkan, Atınç Nukan, Burak Kaplan ile Tanju Kayhan'ın Ümraniye'de çalışmasına yasak geldi. Q7'ye Nevzat Demir Tesisleri'ni açan siyah-beyazlılar, bu dört ismi kabul etmedi. Gençler, Beylerbeyi'ndeki sentetik sahada çalışacak.

Üvey evlatlarTransfer döneminde hiç bir kulüple anlaşmadıkları için tıpkı Ricardo Quaresma gibi kadro dışı bırakılan Emre Özkan, Atınç Nukan, Burak Kaplan ve Tanju Kayhan, Q7 gibi kadro dışı kaldı ama onunla aynı muameleyi göremedi.
Beşiktaş Yönetimi'nin hışmına uğrayan genç oyuncular önceki gün tesislerdeki odalarını yeni gelen fubolcuların kalması için boşalttıkları ortaya çıktı. Yönetim Emre, Atınç, Burak ve Tanju'dan tesisler dışında başka sahada çalışmasını isterken, kadro dışı kalan diğer futbolcu Quaresma'yı bu uygulamanın dışında tuttu, adeta sınıf farkı yarattı.
İBB'nin 700 bin liralık önerisini kabul etmeyerek 2 bin TL maaş ve 15 bin TL maç başına ücrete razı olarak Beşiktaş forması giymek isteyen Emre Özkan, verdiği bu karar yüzünden artık Beşiktaş formasından da uzak kalacak. Tıpkı Emre Özkan gibi siyah-beyazlıların alt yapısından yetişen bir başka genç oyuncu Atınç Nukan ise Tanju ve Burak ile birlikte kulüp bulamamanın cezasını her geçen gün katlanarak çekmeye devam ediyor.
Yılda 4 milyon euroya mal olan masrafına rağmen, yönetimin istediklerini uygulamayan Ricardo Quaresma'nın tesislerde çalışmaya devam edecek olmasına da üzülen Beşiktaş'ın gençleri, en çok yönetim tarafından yapılan bu çifte standarta üzülüyor. Daha önce Fulya'da çalışmaları düşünülen Emre, Atınç, Tanju ve Burak, bu sahanın sağlıksız ortamından vazgeçti. Bunun üzerine Antrenör Hikmet Çapanoğlu'dan bu oyuncuları Beylerbeyi Stadı’ndaki sentetik sahada çalıştırması istendi.

Fernandes turp gibi

Bel fıtığı başlangıcı nedeniyle Portekiz Milli Takımı'nın kadrosundan çıkarılan Manuel Fernandes, ülkesinden dönerek Beşiktaş'ın dünkü idmanına katıldı. Tesislere gelir gelmez dün doktor kontrolünden geçen Portekizli oyuncu, herhangi bir sağlık sıkıntısı olmaması nedeniyle takım antrenmanına çıkarıldı. Portekiz'de kaldığı süre içerisinde belindeki sorundan dolayı fizik tedavi uygulatan Manuel Fernandes, Beşiktaş'ın bu hafta sonu oynayacağı Sanica Boru Elazığspor maçında forma giyebilecek.
Sanica Boru Elazığspor maçının hazırlıklarına bir gün aradan sonra yeniden başlayan Beşiktaş'ta futbolcular dünü tek idmanla tamamladı. Milli takım kamplarına katılan futbolcuların yer almadığı antrenmana tedavileri devam eden Mustafa ve İsmail de katılmadı. İyileşme sürecine giren Oğuzhan ve Mehmet Akgün ise takımdan ayrı düz koşu gerçekleştirdi. Teknik Direktör Samet Aybaba, Boluspor maçında görev verdiği gençlerden Koray Yıldız'ı da idmana aldı.
Antrenmana, ısınma hareketleriyle başlayan futbolcular, daha sonra taktik ağırlıklı çift kale maç gerçekleştirdi. Sanica Boru Elazığspor maçının taktiğinin denendiği çift kale maçta futbolcuların hırsı dikkatlerden kaçmadı. Beşiktaş, çalışmalarına bugün yapacakları antrenmanla devam edecek.

Ozan Tufan'ın inişli-çıkışlı kariyeri...YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber